VZKRIESENÁ ČESKÁ SKUPINA NYLON JAIL ZVEREJNILA ŠTVRTÝ VIDEO SINGEL

Nylon JailKapela, ktorá zažiarila na českej hudobnej scéne v rokoch 2012-2014, sa po dvoch rokoch vracia s video singlom avizujúcim nový album, ktorý vyjde na jar 2018. V rovnakom čase začnú Nylon Jail znovu naživo koncertovať.

Keď pred dvoma rokmi oznámili Nylon Jail ukončenie činnosti v deň očakávaného koncertu, nič nenasvedčovalo ďalšiemu pokračovaniu sľubne sa rozvíjajúceho projektu. Teraz je zrejmé, že išlo skôr o uspávajúci úder na spodnú sánku. Z neho sa po dvoch rokoch úplne zotavili a vracajú sa späť na scénu v plnej sile formou postupne prezentovaných video singlov. Aktuálne „Man On The Dark Chair“ je už ich štvrtým.

 

 

Skladby priebežne skupina nahráva v spolupráci s producentmi Ondrejom Ježkom a Petrem Mlynářem, ktorí sa podieľali už na skvele prijatom debutovom albume „My Heart soars Like A Hawk“(2013). Nylon Jail vďaka nemu získali hudobnú cenu Vinyla v kategórii Objav roka a vyslúžili si nomináciu na žánrového Andela. V tom istom roku boli za svoje energické koncerty nominovaní v ankete Rebrík. Takto výrazným vstupom do hudobných vôd sa kapela nielen usadila na popredných pozíciách českej nezávislej scény, ale súčasne bola vystavená silnému tlaku, ktorý privodil na konci mája 2015 knock out.

“Písně vydáváme jednotlivě s videoklipem, abychom dali každé z nich dostatečný prostor. Kromě hostů za bicími, Zdeňka Jurčíka z Priessnitz a Romana Víchy (Muff, Ewa Farna), jsme si všechny nástroje natáčeli sami, jen já a kytarista Roman Vičík. Zveřejnění velké části alba ještě před samotným vydáním, je ale ve světe poměrně časté, hudebníci tak reagují na většinový způsob poslouchání hudby prostřednictvím youtube a streamovacích kanálů,” hovorí frontman kapely Jiřin Jirák.

Anna Mašátová a Róbert Gregor (foto: Marcel Skžba)