WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA BUDE PO TRETÍKRÁT V SEPTEMBRI

World Music Festival BratislavaUž tretí raz sa v uliciach a kluboch hlavného mesta odohrá World Music Festival Bratislava. Tentoraz to bude 13. až 16. septembra 2018. V priebehu štyroch dní sa na piatich miestach Bratislavy predstaví približne 20 domácich aj zahraničných skupín z tzv. world music a spriatelených žánrov.

Po dvoch predchádzajúcich ročníkoch festival našiel svoj stabilný formát a postupne sa rozrastá čo do kvality aj kvantity. Tohto roku na ňom vystúpi 20 domácich aj zahraničných interpretov, ktorých mená sa fanúšikovia budú postupne dozvedať z oficiálnej stránky festivalu www.worldmusicfestival.sk a cez sociálne siete. Súčasťou festivalu budú opäť nielen koncerty, ale aj rôzne sprievodné akcie – odborná konferencia, programy pre deti, tanečné predstavenia, interaktívne hudobné dielne atď.

Podobne ako vlani dostanú na festivale priestor aj nové kapely, ktoré sa môžu prihlásiť cez otvorenú výzvu. Vlani sa vďaka nej predstavili skupiny Ľubomír Gašpar Cimbal Project a Karpatom Michala Smetanku, ktorí budú tento rok Slovensko reprezentovať na Czech Music Crossroads 2018 v Ostrave. Ak chcete, aby sa tohto roku medzi účinkujúcimi ocitla aj tá vaša skupina, je tu možnosť opäť sa zapojiť do súťaže o miestenku na showcaseovú hudobnú prehliadku World Music Festivalu Bratislava 2018. Porota zložená z piatich hudobných World Music Festival Bratislava 2odborníkov vyberie z prihlásených jeden projekt, ktorý sa predstaví v rámci festivalu. Všetky podmienky súťaže nájdete v priloženom odkaze Open Call na webovej stránke.

Ukončenie výzvy je 31. 5. 2018. Jej cieľom je poskytnúť širší priestor na prezentáciu aktívnych tvorcov v oblasti world music so špecifickým dôrazom na mladých a začínajúcich umelcov a zároveň získať podrobnejší prehľad o aktuálnom dianí na tejto scéne. Vlani sa do otvorenej výzvy prihlásilo viac ako 30 skupín a sólistov s množstvom zaujímavých hudobných projektov.  Neoceniteľnou skúsenosťou pre vybraných hudobníkov bude aj možnosť vypočuť si príspevky na odbornej konferencii a stretnúť sa osobne s profesionálmi z hudobnej brandže.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, partnermi festivalu sú Bratislavský Samosprávny Kraj, Stredoeurópska Nadácia, Bratislava- Staré mesto a ďalší.

Vladímir Potančok (foto: Jaroslav Novák)