22.-23. JÚNA SA BUDE KONAŤ METRONOME FESTIVAL PRAGUE

Metronome FestivalPrague Metronome Festival 2018 sa už nezadržiteľne blíži a usporiadatelia oznamujú podrobný program festivalu s časmi všetkých vystúpení. Celý program je už tradične zostavený tak, aby si návštevníci mohli užiť takmer každú kapelu na všetkých štyroch hlavných scénach, ktoré festival ponúka. Naviac Metronome oznamuje poslednú účinkujúcu kapelu, v Berlíne usadené britsko-francúzske duo Them There. Metronome Festival Prague sa uskutoční v dňoch 22. – 23. júna 2018 na pražskom Výstavišti. Hlavnými hviezdami tretieho ročníku sú The Chemical Brothers, Massive Attack, Tom Odell alebo David Byrne a mnoho ďalších. 

Tretí ročník multižánrového pražského festivalu vypukne presne 22. júna, festivalové brány sa otvoria o 15.30. „Chystáme pre divákov v podstate nonstop hudobnú párty a ako každý rok sme program starostlivo doladili, aby sa koncerty hlavných hviezd neprekrývali. Súčasne si milovníci rôznych žánrov prídu na svoje a môžu si zostaviť vlastné festivalové trasy a zažiť Metronome podľa svojich predstáv,“ opisuje David Gaydečka, producent Metronome Festivalu Prague.

Už od štvrtej hodiny festival zahája prví účinkujúci, legendárna pražská hip hopová partia Prago Union na čele s rapperom Katem. Celkovo areál ponúkne štyri scény s hlavným programom a niekoľko sprievodných scén, kde prebehnú menšie koncerty kapiel a DJov, prednášky, divadlá alebo stand-upy. Hlavný Metronome Stage v piatok otvoria TH!S, skupina Vojta Kotka hrajúca poctivý rock’n’roll, hviezdami scény budú mladý pesničkár Tom Odell a o 21.30 ikony trip hopu Massive Attack. Druhá najväčšia scéna v piatok ponúkne prierez polstoročím tvorby zakladateľa The Velvet Underground Johna Calea alebo návrat prvej českej superkapely Sexy Dancers. Unikátny program sa odohrá v piatok na krytom Moon Stage, ktorý bude celý v réžii Tata Bojs„Tí budú exkluzívne na Metronome oslavovať svoje tridsiate narodeniny, na ktoré si pozvali hostí Umakart, Midi Lidi a Zrní, ale aj bubeníka Blur Dava Rowntreeho s DJ setom. Program na Moon Stage bude bežať až do rána, afterparty si vezme pod taktovku Mardoša z Tata Bojs,“ hovorí Barbora Šubrtová, programová riaditeľka Metronome Festivalu Prague.

Mydy RabycadNa najmenšej scéne Radio Wave New Stage sa predstavia najmä talentované domáce hudobné projekty, v piatok to budú HRTLZagami Jericho a Ventolin. Druhý festivalový deň zahája už po 13.30 českí Nylon Jail. Programu Metronome Stage v sobotu kraľuje vystúpenie domácich Mydy Rabycad, ktorí sa z pódií veľkých zahraničných festivalov presunú do stredu Prahy a rozprúdia večer pred The Chemical Brothers. Ti chystajú veľkolepú audiovizuálnu show, ktorá uzavrie sobotný program o 22.30.

Ďalšími sobotnými hviezdami budú David Byrne, spevák slávnych Talking Heads s vystúpením k ich novému albumu a Superorganism, ktorí odohrajú ich vôbec prvý koncert v Českej republike. O afterparty na Moon Stage sa postará Sister Bliss s Faithless DJ setom a vrcholom Radio Wave New Stage budú dánsky indie rockoví Communions. Ďalšou skvelou správou je novo oznámená kapela Them There. Tento nový hudobný projekt spojil bývalého frontmana skupiny Archive Craiga Walkera a ex-speváčku kapely Nouvelle Vague Phoebe Killdeer. Streli sa v roku 2009 v hotelovej izbe v Paríži, kde spolu behom piatich minút zložili hit „Fade Out Lines“. Neskôr títo dvaja hudobníci spolu s ďalšími muzikantmi vytvorili projekt Them There a zložili album, ktorý vyjde v septembri 2018 a v českej premiére ich diváci budú môcť počuť v sobotu 23. júna na najväčšej scéne Metronome Festivalu Prague.

Metronome Festival Prague je medzinárodný hudobný festival, ktorý sa každoročne koná od roku 2015 na holešovickom Výstavišti v bezprostrednom blízkosti centra Prahy. Ponúka vystúpenia najzaujímavejších medzinárodných hviezd v kombinácii s tým najlepším z českej hudobnej scény. Festival okrem kvalitnej hudby a špičkového zvuku má k dispozícii aj amfiteáter s atmosférou, zastrešené scény, kvalitné jedlo bez radov, fungujúce veľkokapacitné wi-fi či dostatok miest na sedenie. Všetky informácie vrátane vstupeniek sú k dispozícii na oficiálnom webe festivalu.

Zdroj: TS (foto: Mydy Rabycad Alžbeta Jungrová)