ZACHRÁŇME SVET S DUOM DAPHNE & CELESTE

Daphne & Celeste - Save The World (Ben Jacobs, 2018)

Daphne & Celeste - Save The WorldBlíži sa koniec roku a s ním aj koncoročné bilancie. Na našej stránke sa ich dočkáte medzi Vianocami a Silvestrom. O podstatných albumoch roku 2018 sme už písali, vždy sa ale nájde niečo, k čomu sa treba s odstupom času vrátiť.

V albume týždňa si tentoraz predstavíme titul Save the World, ktorý je druhým štúdiovým albumom amerického dievčenského dua Daphne & Celeste. Novinka vyšla osemnásť rokov po ich debute We Didn’t Say That! Z veľkej časti ju skomponoval i produkoval anglický hudobník a producent Ben Jacobs, ktorý je vo svete viac známy pod pseudonymom Max Tundra. Duo Daphne & Celeste sa pôvodne vrátilo na scénu už v roku 2015, kedy zverejnilo pieseň „You and I Alone“. Po takmer troch rokoch nečinnosti nový album predsa napokon vyšiel v tomto roku.

Daphne & Celeste 2018O celkovú zvukovú grafiku albumu sa postaral Max Tundra, ktorý mal tiež dlhšiu tvorivú prestávku, pretože jeho posledným autorským dielom je titul Parallax Error Beheads You z roku 2008. Spoločne s duom Daphne & Celeste pôsobí v súčasnosti vyzretejšie, a preto je album Save The World taký výnimočný. V jednotlivých piesňach je počuteľná vzájomná náklonnosť, hravosť i radosť zo spoločnej spolupráce. Medzi najvýraznejšie skladby albumu patria ’16 Stars‘ a  „You And Alone“, v ktorých sa najviac vyníma pôsobivá melódia i vkusný syntetizátorový sprievod. Nezaostávajú ani mnohé ďalšie nahrávky tohto trinásťpesničkového albumu.

O tom, že Save The World dua Daphne & Celeste patrí medzi dôležité albumy niet pochýb. Nájdete na ňom kvalitný pop, vzrušujúcu elektroniku, nečakané teplo i humor. Možno nezachráni svet, ale tohtoročná hudobná ponuka i naše vysielanie by bolo bez neho nudnejšie. Aj z týchto dôvodov sme sa Vám ho rozhodli predstaviť podrobnejšie.

Róbert Gregor (photo: press)