ZAUJÍMAVÁ NOVINKA NA DOMÁCEJ SCÉNE OD ZORBA ŽE JA BUDHA

Žorba že ja BuddhaNa svetlo hudobného sveta prichádza novinka v podobe projektu Zorba že ja Buddha. Vychádza mu EP, alebo skôr mini album s názvom Rosedout Lambada a s ním aj originálny multižánrový repertoár hybridných fúzií elektronickej a akustickej hudby. Na svoje by si mali prísť poslucháči jazzu, soulu, hip-hopu, elektroniky a alternatívy a to najmä tí, ktorí sa neboja experimentov.

Za projektom stoja v Prahe pôsobiaci hudobníci Ashley Sarah Abrman a Ondřej Hauser. Ashley možno poznáte ako speváčku formácie The High Corporation, alebo ako speváčku niektorých piesní od Jimmy Pé alebo Fallgrapp. Spolupracovala aj so skupinou Carpet Cabinet, alebo aj Petijeem. Vyrastala na kresťanskej hudbe a niet preto divu, že jej produkcia je ovplyvnená aj gospelom. Ondřej je bassgitarista a producent, ktorý pôsobí v Prago Union Live Band, v kapele Davida Krausa a tiež v projekte Ochepovsky.

Hudba projektu Zorba že ja Buddha sa dá len ťažko zaškatuľkovať. Nahrávka Rosedout Lambada je veľmi rôznorodá, plná prekvapivých momentov, ale zároveň koncepčná. Treba ju počúvať, Zorba že ja budha foto 2017vstrebať, nakoľko je v jej pesničkách čo objavovať. Na svoje by si mohol prísť fanúšik produkcie Flying Lotusa alebo Thundercata.

Zorba že ja Buddha – Rosedout Lambada EP vychádza dnes (23.10.2017) v slovenskom vydavateľstve Gergaz (Nvmeri, Fallgrapp, FVLCRVM, Himalayan Dalai Lama, Jimmy Pé) na CD-čku, ako digital download a dostupná je aj na streamingových službách.

Na samotnom nahrávaní sa podieľalo mnoho skvelých hudobníkov ako Michal “kolouch” Daněk, Oliver Lipenský, Antonín Dlapa, Marek Urbánek, Marek Antoňů, Annemarie Ešnerová, Tanita Yankova, Miloš Klapště, DJ Maro (Prago Union), Petr Hanák anebo Tomáš Sochůrek z legendárneho pražského štúdia Jižák. O grafiku albumu Rosedout Lambada sa postarala Mili Vigerová.

Krst EP bude už dnes 23.10. od 21.00 vo VILE Štvanice v Prahe. Krstnou mamou nahrávky bude skvelá Katarzia. Stage design pre túto príležitosť pripraví scénografka Beata Kurajová. Na afterparty vystúpi DJ Petr.H (The High Corporation, Fallgrapp)

Vlado (Gergaz)