DUB PISTOLS OSLAVUJÚ 20 ROKOV NA HUDOBNEJ SCÉNE ALBUMOM CRAZY DIAMONDS

Dub Pistols - Crazy Diamonds (Sunday Best Recordings, 2017)

Dub Pistols - Crazy DiamondsDub Pistols je anglická skupina, ktorá hrá dub obohatený aj o ďalšie hudobné prímesy. Skupinu založil v roku 1996 v Londýne spevák a skladateľ Barry Ashworth. Od roku 1998 s ňou nahral šesť štúdiových albumov a ich hudbu môžete počuť vo filmoch ako Blade 2, Česká spojka a Mystery Men a v niekoľkých počítačových hrách. V minulosti spolupracovali aj s mnohým známymi skupinami ako napríklad The Specials, Madness, alebo hudobníkmi ako Horace Andy, Gregory Isaacs a ďalšími. Popri vlastnej tvorbe Dub Pistols 2017nahrali tiež niekoľko remixov.

„Novinka Crazy Diamonds je oproti predošlým albumom o niečo pokojnejšia“ – hovorí ich frontman Barry a dodáva:“ Je to stále Dub Pistols klasika, ale na rozdiel od albumov Worshipping The Dollar (2012) a Return Of The Pistoleros (2015) sa tu nachádza menej tanečnej hudby. Nové nahrávky sú vhodné aj k relaxu. Dá sa ale samozrejme medzi nimi nájsť aj niekoľko party piesní. Album je štýlovo pestrejší, pretože okrem dubu a reggae v niektorých skladbách počuť i punk, ska, alebo drum ‚n‘ bass. Na nahrávaní novinky Crazy Diamonds sa podieľalo hneď niekoľko zaujímavých hostí ako napríklad králi dancehallu Beenie Man a Cutty Ranks, Earl Sixteen, Ragga Twins, Navigator, reggae spevák Seanie T, alebo dlhoročná spolupracovníčka skupiny speváčka Lindy Layton.

14.10.2017 sa začalo európske koncertné turné Dub Pistols, v rámci ktorého skupina vystúpi aj v Prahe (25.10. Lucerna Music Bar). V anglickej časti turné sa objavia hostia ako Terry Hall , Neville Staple (The Specials), Rodney P (Big Audio Dynamite) alebo Tim Hutton.

Róbert Gregor (foto: press Dub Pistols)