ZEF VO VIDEOKLIPE PLNOM POHĽADOV

Slovenský spevák, gitarista a hudobný producent Zef zverejnil skladbu s názvom „Oči“. Jej videoklip znázorňuje pohľad do sveta nevyslovených vzťahov, ktoré vznikajú medzi ľuďmi prostredníctvom stretnutia pohľadov.


Jozef Rezník, alias Zef, je známy z pôsobenia v kapelách Para a Walter Schnitzelsson. Jeho novinka je reakciou na pohľady, ktoré sa často odohrávajú medzi neznámymi ľuďmi. Tieto očné kontakty sa najčastejšie dejú v baroch, na rôznych verejných miestach, či dokonca v hromadnej doprave. Niekto tieto momenty vníma ako pokušenie, ktoré sa rozhodne nasledovať, zatiaľ čo druhý odolá a nechá si ich radšej pre seba. Pieseň ponúka intímny pohľad na vzrušujúce a zároveň nevyslovené pohľady ľudí.

Inšpirácia programom „Boiler Room“

„Klip vznikol tak, že som sa pri pozeraní boiler room-u zameriaval skôr na ľudí a príbehy, ktoré sa diali okolo DJ-a. Vždy sa tam toho dialo veľmi veľa: od príliš motivovaných tanečníkov až po plač na tanečnom parkete. Klip sa točil na jeden záber v bratislavskom temnom Ost Blocku, ktorý usporadúva napríklad aj tanečnú párty Jašenie, ktorá je akousi slovenskou odnožou boiler room-u. Herci sú v skutočnosti väčšinou moji kamaráti, ktorí boli ochotní v nedeľu ešte potiahnuť a zabaviť sa. Nálada bola autentická, keďže bar v čase natáčania ostal otvorený“, hovorí spevák.

Ambiciózne plány

„Plány do budúcna sú prirodzene vo vydávaní novej hudby. Na jeseň chystám uzavrieť vydané aj nevydané skladby do EP, takže sa možno dočkáme aj nejakého pevného nosiča, nie len streamu. Koncertná premiéra už bola na Bratislavskom Urban markete a určite budem pokračovať, zrejme rôznymi support koncertami hlavne na jeseň,“ uzatvára Zef.

Ak ste pripravení preniknúť do sveta plného zmyselných pohľadov a zažiť jedinečnú muzikálnu atmosféru, neváhajte si pozrieť autentický klip, ktorý zhmotňuje myšlienku skladby.

Jana Trellová a NMR (foto: press Zef)