ZLÉ STVORENIA OD BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB

Black Rebel Motorcycle Club – Wrong CreaturesBlack Rebel Motorcycle Club – Wrong Creatures (Vagrant Records 2018)

Skupinu Black Rebel Motorcycle Club založili v roku 1998 v San Franciscu spolužiaci Robert Levon Been a Peter Hayes. Spájala ich láska k britským kapelám z 90-tych rokov minulého storočia ako Ride, The Stone Roses, My Bloody Valentine, alebo The Jesus and Mary Chain. Ako tretieho člena skupiny pribrali britského bubeníka Nicka Jago, ktorý neskôr pre nezhody zo skupiny odišiel. V roku 2008 ho nahradila bubeníčka Leah Shapiro.

Black Rebel Motorcycle Club 2018Hudba Black Rebel Motorcycle Club sa od začiatkov pohybovala na pomedzí garážového rocku, folku, blues a psychedélie. Eponymný debutový album im vyšiel v marci 2001. O dva roky neskôr im vyšiel úspešný titul Take Them On, On Your Own, na ktorý ešte neskôr nadviazali albumami Howl (2005), Baby 81 (2007), The Effects of 333 (2008), Beat the Devil’s Tattoo (2010), Specter at the Feast (2013).

Na albume Wrong Creatures začala kapela pracovať v roku 2015, šesť mesiacov po tom, čo Leah Shapiro podstúpila operáciu mozgu. Na novinke sa nachádza 12 skladieb, z ktorých skupina ešte pred vydaním albumu zverejnila piesne Little Thing Gone Wild, Haunt a Echo. Celkovo sa ale dá konštatovať, že skupina na tomto albume len recykluje to, čo poznáme z ich skorších nahrávok. Z priemeru vyčnievajú okrem spomínaných nahrávok ešte piesne Circus Bazooko, Spook, King Of Bones.

Róbert Gregor (foto: archív)