ZOUZOULECTRIC – ELECTRO SWINGOVÝ KOFEÍN BEZ ŠKODLIVÝCH ÚČINKOV

Zouzoulectric - The HopperZouzoulectric – The Hopper  (ChinChin Records / 2016)

Albumy s hudbou z ktorej mám pocit, že je to naozaj hudba, nepadajú každý deň zo stromu ako hnilé hrušky. Preto si vážim tento album, Zouzoulectric – The Hopper, ktorý síce nie je novátorský, objavný, ale obsahuje dobré skladby s vybrúsenými aranžmánmi a zvukom hodným tučnejšej hi-fi aparatúry. A je, samozrejme, electro swingový, pretože label ChinChin Records sa na tento žáner viac-menej zameriava. Dokonalé retro v modernom šate. Celé to majú pod palcom speváčka, skladateľka Nelly Simon a producent, hudobník Juergen Kausemann, jeden zo zakladateľov ChinChin Records.

Počuť dobrú „djangoesque“ gitaru (á la Django Reinhardt ), rovnako dobrý spev hosťa Iaina MacKenzieho. Nechýba atmosféra starých amerických filmových muzikálov, tanečný esprit krotený melanchóliu, nonšalantná lounge music, skladba s potenciálom hitu (Round A Round / Remix Club Des Belugas), ani „slaďákové“ cool jazzové lepidlo – skladba Crazy Mine. Ústredná pieseň „Shim Sham“ je reminiscenciou na sálu Savoy v New Yorku, slávne horúce „hot spot“ miesto pre tance lindy hop a swing v 30. rokoch minulého storočia. Text piesne hovorí o milostnom vzťahu zakladateľa tanca lindy hop s jeho žiačkou.

 Skrátka, je to pestrý album, môžete prostredníctvom jeho hudby odcestovať na výlet do Havany, alebo si nostalgicky zaflirtovať v Hollywoode s oživenou Marilyn Monroe. A to nie sú zážitky na zahodenie. Okrem toho má povzbudzujúce účinky ako kofeín a pritom neškodí.

Miroslav Potoček