ANGELIQUE KIDJO VYVZÝVA K OCHRANE PLANÉTY

Beninská speváčka Angelique Kidjo sa vydanie nového albumu „Mother Nature“ rozhodla doplniť krátkym dokumentárnym filmom.

Vo filme vyzýva speváčka spolu s francúzskym režisérom Yann Arthus-Bertrandom k ochrane planéty.

„V Afrike sa klimatické zmeny dotýkajú hlavne detí, ktoré v budúcnosti za ničenie prírody zaplatia najvyššiu cenu,“ tvrdí štvornásobná držiteľka Grammy Angelique Kidjo.

K nahrávaniu nového albumu „Mother Nature“ si pozvala veľa hostí.

Napriek tomu, že je album zameraný na mladú afrobeatovú generáciu, z obvyklých kritík spoločnosti neuberá. Neprestáva byť ani hrdá Afričanka a v skladbe „Africa, One Of A Kind“ sa k nej pridala malijská legenda Salif Keita a mladý spevák Mr Eazi z Nigérie.

Angelique Kidjo nemohla samozrejme chýbať pri tom, keď sa malijská speváčka menom Fatoumata Diawara počas covidového lockdownu rozhodla nahrať skladbu „Ambea“.

„Mala som strach a prvé čo som urobila, že som sa rozplakala, pretože potom sa vždy cítim lepšie. Potom som dostala nápad napísať pieseň, ktorá by nám všetkým pripomenula, že bez ohľadu na to, akú máme farbu pleti, z akej krajiny pochádzame, či sme bohatí alebo chudobní, lekár alebo bezdomovec, sme si stále ako ľudia všetci rovní,“ povedala Fatoumata a k spievaniu sa k nej pridali Dianne Reeves, China Moses, Inna Modja, Somi, Mayra Andrade alebo Thandiswa Mazwai.

Jiří Moravčík a NMR (foto: press Angelique Kidjo)