BRNENSKEJ SKUPINE GHOST OF YOU VYCHÁDZA ALBUM BLACK YOGA

Ghost Of You - Black YogaNa novinke Black Yoga prezentuje česká skupina Ghost of You miestami až psychydelicky artrockový sound popretkávaný elektronickými zvukmi, tanečnými rytmami a expresívnym spevom. Ghost of You sa na albume Black Yoga síce nevzdávajú rockového prístupu, ktorý si vybrali na debute Glacier and the City, ale tentoraz ďaleko viac pracujú s elektronikou. Produkcie sa ujal opäť Ondřej Ježek a výnimočný hudobný materiál pretavil do albumu, ktorý reflektuje na súčasnú svetovú rockovú produkciu.

Ghost of You sú kvarteto talentovaných mladých muzikantov z Brna. Po úspešnom debutovom albume Glacier and the City z roku 2015 sa rozhodli druhú nahrávku výrazne posunúť ďalej. Bubeník Michal Janík a leader kapely hovorí: „Tento album je v mnohom odlišný, ale energia zostáva rovnaká. Použili sme iné nástroje, viac sme experimentovali. Teraz sme dokončili nový koncertný set, kde sme vedľa seba postavili nový album a časť albumu prvého. Zistili sme, že spolu to funguje skvele. „

Čo znamená Black Yoga vysvetľuje opäť Michal Janík: „Black Yoga pre nás predstavuje akúsi konfrontáciu so svojím zlým ja. Je to cvičenie, z ktorého pazúrov je sa ťažké dostať. Ghost Of YouDobrovoľne ničíš seba samého, i svoje okolie. Každý po svojom a každý trochu inak.“

Na nahrávke Black Yoga sa oveľa výraznejšie podpísal producent Ondřej Ježek, ktorý s kapelou spolupracoval už na debute. „Nahrávanie malo tentoraz úplne iný charakter, pretože sme nepriniesli hotové pesničky, ale iba jednotlivé motívy a nápady. Celá doska, okrem dvoch skladieb, teda vznikala až priamo v štúdiu,“ hovorí Michal Janík. Výsledok možno prekvapí nielen ich fanúšikov, ale aj širokú verejnosť. Skupine Ghost of You sa podarilo pripraviť skvelý druhý album. Nebáli sa po úspešnom debute vykročiť ďalej a posunúť svoj celkový zvuk. Stále si ale zachovávajú svoje charakteristické znaky, kedy miestami až epileptické bicie sprevádzajú expresívne gitary, ktoré sa nežne prelínajú s emotívnym spevom Tomáša Novohradského.

Nahrávanie sa opäť odohralo bez hostí. Michal Janík priznáva, že o pozvánkach premýšľali: „Pred nahrávaním sme zvažovali, že na album prizveme speváčku a nahráme duet, ale nakoniec nám do konceptu albumu nezapadal. V budúcnosti sa tejto spolupráce ale fanúšikovia určite dočkajú. “ Ghost of You sú vo vynikajúcej forme a na novom albume Black Yoga dospeli.

Na slovensku budú mať Ghost Of You turné so srbskou kapelou Repetitor:

  • 09.03.2018 – Prešov /SK/ – Christiania
  • 10.03.2018 – Bardejov /SK/ – Bašta
  • 13.03.2018 – Trenčín /SK/ – Klub Lúč
  • 14.03.2018 – Bratislava /SK/ – British Rock Stars

Zdroj článku: Indies Records (foto: Václav Mach)