CRAGGY COLLYDE ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI DON´T PUT ME DOWN

Craggy Collyde je britsko-slovenská rock’n’rollová kapela so základňou v Brne. V týchto dňoch sa rozrástla o nového člena a pripomína sa novým videoklipom .

Kapela v roku 2018 debutovala singlom „Sorry Now/Go Ahead And Break Me“. Po vydaní šesťpesničkového EP „Wrapped Up in Ribbons“ v roku 2020 prišla pandémia, ktorá istý čas sťažila činnosť kapely kvôli uzatvoreným hraniciam. Táto skutočnosť posunula aj natáčanie nového videoklipu, ktorého termín sa dvakrát menil.

„Prvýkrát sme video začali plánovať na začiatku roku 2020, ale vzápätí sa uzavreli hranice. Cez leto sme potom natočili videoklip k piesni In the Shade of the Wild Oak Tree a na jeseň sme mali v pláne ďalšie natáčanie, ale opäť prišiel lockdown. Oplatilo sa ale počkať, keďže sme sa medzitým rozrástli o nového člena – basgitaristu Tomáša, ktorý si tak mohol v klipe zaúčinkovať tiež,“ hovorí bubeníčka kapely Veronika.

Z EP „Wrapped Up in Ribbons“ pochádza aj pieseň „Don’t Put Me Down“, ku ktorej vznikol nový klip.

Kapele sa vďake nemu podarilo získať povolenie na vstup do inak neprístupného kina a divadla na výstavisku v Brne, ktoré bolo postavené v rokoch 1927-1928.

Frontman kapely Craggy k tomu prezradil: „Táto budova má krásnu architektúru, je škoda, že sa kvôli poškodenej streche nevyužíva. Už prvýkrát, keď som sa vďaka priateľovi mohol do nej pozrieť, som vedel, že tu by som chcel natočiť video pre niektorú z našich skladieb. Nakoniec vytvorila skvelé pozadie pre nostalgický romantizmus, ktorý je aj akýmsi ústredným motívom Don’t Put Me Down.“

Video natočil španielsky kameraman a fotograf žijúci v Bratislave Oriol Camacho.

Video obsahuje tiež archívne zábery z verejných britských archívov, ktoré dotvárajú jeho retro atmosféru. Môžete si ním skrátiť lockdownové čakanie na živé koncerty.

Kapela sa nedávno rozrástla o nového člena.

Trio tak dnes tvoria Brit žijúci v Brne, gitarista, spevák a skladateľ Craggy, slovenská bubeníčka Veronika a basgitarista Tomáš „Faky“ Faktor, známy z už nefungujúcej bratislavskej kapely Princovia.

„Veroniku s Craggym som videl hrať v Bratislave na Record Store Day v roku 2019 a tak strašne sa mi to páčilo, že som hneď utekal domov zisťovať, či náhodou nemajú basáka, ktorý trebárs len nemohol prísť. Keď som zistil, že sú bez basáka, strašne som sa potešil, no vzápätí som sa dočítal, že skúšajú v Brne. To som považoval za logisticky nereálne, ale tá muzika sa mi tak páčila, že som sa po čase Veronike proste v slabej chvíľke ozval – a dobre som spravil!“ prezrádza Tomáš.

„Basáka alebo basáčku sme vyslovene nehľadali, ale boli sme tomu otvorení. Skôr sme čakali, kým sa objaví ten správny človek. Na pódiu sme si vystačili aj dvaja, ale Tomášova prítomnosť so sebou priniesla značné obohatenie nášho zvuku, niektoré pesničky ho vyslovene potrebovali. Môžeme tak oprášiť aj staršie songy, ktoré sme bez basgitary nehrávali,“ hovorí frontman Craggy. „Hoci Princovia boli mojou obľúbenou kapelou a ich koniec ma dosť mrzel, má to jedno veľké pozitívum: Tomáš teraz môže hrať s nami,“ teší sa Veronika.

NMR (foto: Oriel Camacho)