FESTIVAL ROCK FOR PEOPLE SA V JANUÁRI PRENESIE DO HERNÉHO PROSTREDIA

Organizátori festivalu Rock for People pripravili originálne novoročné prekvapenie.

31. januára sa budú môcť fanúšikovia prejsť po festivalovom areáli, zaspievať si z plného hrdla s českými i zahraničnými kapelami, zatancovať si v kotle pod pódiom, prezrieť si partnerské zóny alebo ponuku statkárov. Rock for People In the Game prenesie všetkých do interaktívneho 3D virtuálneho prostredia.

„Náš festival přesuneme na jeden den do online světa. Nejedná se o náhradu za ročník 2021, ale jedinečné zimní setkání v herním prostředí. Ti, kdo Festivalpark v Hradci Královém znají, se mohou těšit na známá místa od hangárů po runway, tři pódia, koncerty, nebo třeba merch RfP k zakoupení. Můžete tančit, zpívat, zajít k baru, potkávat se s dalšími návštěvníky i naším týmem.“ Hovorí riaditeľ festivalu Rock for People Michal Thomes.

Účastníci si vytvoria herné postavy, s ktorými preskúmajú festivalový areál, ale aj pozrú krátke koncertné sety.

Americkú scénu zastúpi americká metalcorová kapela Crown the Empire, pesničkár a rapper KennyHoopla, texaské duo Missio aj metalcoroví The Devil Wears Prada.

Z Británie sa na Rock for People In The Game prenesie post-punková štvorica Life, exkluzívny spoločný set odohrajú Strange Bones a Calva Louise, účastníci sa môžu tešiť aj na rockerov Nothing But Thieves.

Chýbať nebudú českí umelci.

Na virtuálnom pódiu zahrajú indie-rockeri I Love You Honey Bunny, rapper Redzed a na hudobné ceny Apollo aj Vinyla nominovaná pesničkárka Amelia Siba.

Aj napriek neľahkému roku 2020, kedy bola hudobná scéna tvrdo postihnutá obmedzeniami spojenými s pandémiou koronavírusu, sa organizátorom Rock for People, Ameba Production, podarilo usporiadať dvadsaťpäť klubových a open air koncertov, festivaly Rock for People Home a Kefírek, do online prostredia preniesli hudobnú konferenciu Nouvelle Prague. Tiež oznámili nový dátum konania vypredaného dvadsiateho šiesteho ročníka Rock for People, ktorý sa – ak to situácia dovolí – uskutoční v dňoch 10. – 12. júna 2021 v Královohradeckom Festivalparku.

Anna Mašátová a NMR