ISAAC DELUSION A VKUSNÝ POP NA TREŤOM ALBUME UPLIFTERS

Isaac Delusion - uplifters (Microqlima, 2019)

Parížske duo Loïc Fleury a Jules Pacotte, čiže Isaac Delusion, pôsobí na hudobnej scéne od roku 2014. V súčasnosti patria spolu so skupinami Pépite, L’Impératrice a Saint DX medzi popredných predstaviteľov súčasného francúzskeho indie popu.

Nedávno sa Isaac Delusion pripomenuli tretím albumom „uplifters“, ktorý vyšiel v nadväznosti na ich eponymný debut z roku 2014 a úspešný titul „Rust and Gold“ z roku 2017. Prostredníctvom streamingových služieb si ich nahrávky postupom času získali nemalý počet fanúšikov po celom svete.

Názov nového albumu a každej jeho skladby je písaný malými písmenami, čím chce kapela zdôrazniť pohodlie bez námahy, ktoré je jeho hlavným kritériom.

Isaac Delusion - Uplifters

Pilotný singel „fancy“ je o charizmatickej sociopatke menom Emily, ktorá hľadá svoju ďalšiu nevedomú obeť.

„Vidíš chlapa, ktorého máš rád, zomiera rovnako ako ja,“ hovorí o piesni Loïc Fleury, ktorého prejav býva prirovnávaný k spevu Jimmy Somervillea. Synthpop a istá dávka retra je počuteľná aj z piesní „Parrots“, „People You Know“, „Together“ i ďalších.

Uplifters je jedným z tých vzácnych albumov, ktorého piesne znejú nadpriemerne súdržne a ktorý vyložene nemá slabé miesto.

Kombinácia pôsobivého synth popu a elegantnej tanečnej hudby Isaac Delusion je umocňovaná sureálnymi až znepokojujúcimi textami. Keby ste neboli zasvätení, tak by ste zrejme ani neuhádli, že počúvate francúzsku skupinu. Platí to ale len dovtedy, kým sa nedostane k piesni „pas l’habitude“, ktorá je spievaná v ich rodnom jazyku. Francúzsky text má aj bonusová skladba „couleur menthe à l eau“. Obe piesne nenarúšajú počúvanie albumu ako celku.

O úspechoch Isaac Delusion svedčí aj fakt, že dokázali vypredať koncerty na prestížnych miestach, ako napríklad parížsku halu Olympia. Na 21.1.2020 si dokonca kapela rezervovala termín v rodnom meste v kultovom klube La Cigale a na 23.1. 2020 vystúpi aj v klube Rock School Barbey v Bordeaux. Dúfame, že Vás Isaac Delusion presvedčia o svojich kvalitách aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: René Habermacher)