SKUPINA GLADIA MOONY VYRÁŽA NA MALÉ KONCERTNÉ TURNÉ

Trojica muzikantov Adam Dekan, Martin Madro, Martin Kosorín a speváčka Alex Lukáčová sa predstavia nielen na domácej pôde, ale aj v susednom Česku.

Bratislavská elektronická skupina Gladia Moony pozostávajúca z mladých hudobníkov Adama Dekana, Martina Madra, Martina Kosorína a speváčky Alex Lukáčovej vyráža v utorok na malé koncertné turné. Predstavia sa na domácej pôde i v susednom Česku. „Na tie koncerty sa veľmi tešíme, ešte sme v tých kluboch nehrali, čiže to bude taký poznávací zájazd. A hlavne sa tešíme, že si našu hudbu naživo zažijú aj noví ľudia,” uviedli v rozhovore.

Na štyroch plánovaných koncertoch predvedú celé debutové EP Black Sugar, ale aj nový singel Shadowplay.

K piesni Shadowplay o vyrovnávaní sa s depresívnymi a úzkostnými stavmi začiatkom septembra zverejnili i videoklip. Okrem toho sa fanúšikovia skupiny môžu tešiť aj na tri dosiaľ nevydané skladby a zopár remixov z čias ich predchádzajúceho projektu s názvom Núku.

S novým albumom sa mladá formácia podľa vlastných slov neponáhľa. „Program pre živé vystúpenia máme už teraz veľmi pestrý a zaujímavý, čiže plánujeme energiu orientovať skôr na videoklipy a sólo piesne a experimentovať s možnosťami, kam posunúť ďalšiu tvorbu,” ozrejmil Adam Dekan. „Prezradím iba toľko, že sa aktuálne rýpeme vo virtuálnej realite a 3D modelovaní, čo sa určite odzrkadlí aj na výsledku ďalších ‚singlov‘,” podotkol.

Termíny plánovaných koncertov turné Gladia Moony:
19. novembra – Nu Spirit Bar, Bratislava
28. novembra – Hól, Praha
29. novembra – Bar Pod Hodinama, Kolín
30. novembra – Kino Káva, Nymburk

SITA (foto: YouTube)