KATARZIA ZVEREJNILA KONCERTNÉ VIDEÁ S ORCHESTROM

Týždeň pred vydaním nového albumu začala Katarzia zverejňovať svoje skladby v špeciálnej koncertnej úprave.

Pre tento krok sa rozhodla vzhľadom na aktuálne udalosti, keď v Česku aj na Slovensku platí plošný zákaz verejných podujatí. Na jej Youtube kanáli tak postupne pribúdajú piesne v orchestrálnych aranžmánoch, ktoré vznikli uplynulé leto na festivale Viva Musica!. Nechýbajú medzi nimi aj úplná novinka „Bonsai“ či duet s Danom Bártom.

„Zdalo sa mi, že na zverejnenie tohto materiálu je vhodná doba, aby sme si pripomenuli časy, keď sme ešte hrali koncerty,“ naráža Katarzia na súčasnú situáciu, v ktorej pod náporom koronavírusu zostala paralyzovaná celá kultúrna obec. Cez víkend slovenská umelkyňa k aktuálnej kríze napísala aj pôsobivý text a stala sa tak neformálnou hovorkyňou hudobníkov vo vzťahu k dnešnej komplikovanej situácii.

Producentka a textárka Katarína Kubošiová alias Katarzia od utorka postupne na svojej sociálnej sieti pridáva koncertné záznamy z festivalu Viva Musica!.

Na jej YouTube kanáli už teraz nájdete orchestrálne verzie piesní „Hodinový hotel“, „Bonsai“, „Nepohodlná osoba“ a jej aktuálne vôbec najsledovanejšej skladby „Milovať s hudbou“, kde sa po boku Katarzie objavil spevák Dan Bárta.

Už o týždeň 17. apríla vydáva Katarzia svoj štvrtý album Celibát na CD, LP aj v digitálnej forme na značke Slnko Records. V predstihu si zatiaľ z neho môžete vypočuť dve piesne – „Samota mi nevadí“ a „Tristan a Izolda“. Turné k albumu naplánované na apríl a máj, sa presúva na jeseň.

Alexander Čerevka a NMR (foto: Martina Mlčúchová)