KRÁĽOVSTVÁ VO FARBE ELEKTRONICKÉHO DUA MARIBOU STATE

Maribou State - Kingdoms in Colour (Counter Records, 2018)

Maribou State - Kingdoms in Colour Maribou State je anglické elektronické duo, ktoré tvoria Chris Davids a Liam Ivory. Spoločne produkujú hudbu od roku 2011. Spočiatku im vyšlo niekoľko EP platní a v roku 2015 debutovali albumom s názvom „Portraits“, ktorý im vydalo podobne ako ich novinku „Kingdoms In Colour“ vydavateľstvo Counter Records, ktoré patrí do distribučnej siete Ninja Tune.

Úspech ich prvého albumu im otvoril cestu do sveta. Maribou State sa vďaka nemu dostali na prestížne svetové festivaly a do prvej ligy hudobníkov produkujúcich elektronickú tanečnú hudbu. Po viac ako ročnom koncertnom turné sa v roku 2017 vrátili do Veľkej Británie, kde začali pracovať na nových nahrávkach. Svoje domáce nahrávacie štúdio premiestnili z Liamovej záhrady v Hertfordshire do Londýna. Nový materiál vznikal na rôznych miestach, na ktorých väčšinou vytvárali zvukové koláže a čerpali z nápadov, ktoré boli napísané a z časti i zaznamenané počas turné, ktoré prebiehalo na všetkých kontinentoch.

„Prvý album bol v istom zmysle obmedzený“ hovorí Chris a dodáva: „nielen zvuk, ale doslova všetko vzniklo v našom vlastnom nahrávacom štúdiu „The Shack“. Vždy sme mali inú MAribou State 2018predstavu o tom, čo by sme chceli robiť. Chceli sme cestovať a sprostredkovať našim fanúšikom úplne iné miesta v našej mysli.“

Liam k tomu dodáva: „Myšlienka Maribou State bola vždy čerpať z vplyvov z rôznych častí sveta. Cestovaním, samplovaním a terénnym nahrávaním sme sa snažili vytvoriť hodnotnejší album.“

Ich albumová novinka „Kingdoms In Colours“ obsahuje desať piesní. Prvým singlom sa stala skladba Feel Good, v ktorej hosťuje americké „fusion“ trio Khruangbin. V piesňach „Nervous Tics“ a „Slow Heat“ počuť hlas speváčky Holly Walker, s ktorou Maribou State spolupracovali aj na prvom albume. Album „Kingdoms in Colour“ hodnotíme celkovo pozitívne, a preto si jeho nahrávky môžete vychutnať v rubrike „Album týždňa“.

Róbert Gregor (foto: press)