LAID BACK OSLAVUJÚ ŠTYRI DEKÁDY NOVÝM ALBUMOM

Laid Back - Healing Feeling (Brother Music, 2019)

Dvanásty album dánskeho dua Laid Back je oslavou štyridsiateho výročia skupiny.

Gitarista a spevák John Guldberg a hráč na klávesové nástroje Tim Stahl remastrovali svoj rovnomenný debutový album z roku 1981 a súbežne s ním vyšiel aj úplne nový album Healing Feeling.

Laid Back - Healing Feeling

Laid Back sa preslávili v osemdesiatych rokoch minulého storočia piesňami Bakerman, Sunshine Reggae, či White Horse. Počas svojej kariéry spolupracovali s hudobníkmi ako Prince, Pharrell, Snoop Dogg, Black Eyed Peas, Lionel Richie a mnohými ďalšími.

Album Healing Feeling, vychádza v nadväznosti na ich titul  Uptimistic Music  z roku 2013.

Nové nahrávky ostávajú lojálne k elektronickej hudbe i k reggae a predstavujú vrchol takzvanej baleárskej nálady. Jednotlivé skladby evokujú retro-futuristickú atmosféru, poslucháča motivujú spomaliť a ponúkajú vkusnú alternatívu k súčasnému konzumnému popu.


Za vrcholy nového albumu možno považovať piesne „Love Is A Flower“ a „Healing Fealing“. Úvodná skladba „Give It Free“ je akýmsi odkazom na reggae obdobie tohoto dua. Pripomína ho aj pieseň „Keep On Loving“ s vtipným textom evokujúcim ich starší hit „Bakerman“.

Jedenásť nových skladieb pôsobí veľmi uvoľnene. Pravdepodobne budú u poslucháča evokovať „chill-out“ atmosféru, ktorá sa hodí k typicky letnému obdobiu. Jednotlivé melódie pôsobia ako vánok na pláži pod žiariacim slnkom, a preto sme sa rozhodli, že vám dáme možnosť si ich vychutnať aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: press skupiny)