PÁN STANISLAV V NOVOM KLIPE PUTUJE S RAKETOU VESMÍROM

Bratislavská kapela Pán Stanislav a Raketa predstavujú nový videoklip, tentokrát sčasti animovaný.

Nového videoklipu sa tentoraz dočkala pieseň „Mantra 59“. Pán Stanislav v nej symbolicky vo svojej rakete navštívi našu planétu a putuje ďalej vesmírom. O réžiu klipu sa postaral Vladimír Okánik a.k.a Scuottie Okie, ktorý už má za sebou spolupráce so spevákmi ako Vec, Dara Rollins, Tina, skupinou Wanastowi Wjeci a ďalšími umelcami.

„Pána Stanislava poznám dlhé roky, dá sa povedať, že sme spolu vyrastali. Boli sme súčasťou bratislavskej rockovej hudobnej scény v deväťdesiatych rokoch…, ja som s hudbou skončil a začal som sa venovať práve práci s animovaným videom. So Stanom išlo o priateľskú spoluprácu, ktorá je človeku samozrejme bližšia. Pre problémy s Covid 19 sme upustili od väčších natáčaní a vyrobili sme to s Tomášom Zacharom takpovediac domácky. Poňali sme to jemne surrealisticky, no museli sme sa držať textu piesne“, hovorí režisér videoklipu Vladimír „Scuott“ Okánik.

V texte piesne sa Pán Stanislav pohráva s jednoduchými vetami:

„Politici politizujú, bubeníci bubnujú, taxikári taxíkujú, reportéri teleportujú…výtvarníci vytvárajú…strojvodcovia stroj vedú…priekopníci kopú priekopu…A svet sa stále točí okolo tvojich očí.“

Na otázku ako vznikol námet klipu, Pán Stanislav hovorí:

„Nechal som to celé na Okiho, lebo poznám jeho prácu, takže som mu iba poslal zábery a nechal mu voľnú ruku. Robil som to tak zámerne, lebo som chcel, aby to malo formu akejsi pop-kultúrnej koláže. Keď si to tak pozerám, zdá sa mi, že sme sa pochopili.“

Pán Stanislav & Raketa existujú s trojročnou prestávkou od roku 2012 a ich album „Amplión“ (2019) bol spestrením domácej hudobnej scény. Kapela na ňom predstavila výlučne pôvodnú tvorbu a vydanie ďalšieho albumu avizuje na jeseň budúceho roka.

Barbora Vrbová a NMR