PAPYLLON: LIVE IN MUSEUM AKO PREDZVESŤ NOVÉHO ALBUMU

Po nedávnej „lajfke“ Shelter Session 2 prichádza slovenská pätica Papyllon s ďalším živým záznamom s názvom „Live in Museum“.


Prešovčania v novom videu predstavujú tri nové piesne z pripravovaného albumu, ktorý vyjde na prelome októbra a novembra. Záznam „Live in Museum“ podčiarkuje hudobnú rôznorodosť Papyllonu, v ktorej počuť melancholický pop aj nirvanovské gitary.

Blok piesní otvára zatiaľ nevydaná, popovo-melancholická skladba „Open Up Yourself“, po ktorej nasleduje už možno pre niekoho známy singel „Future“. Záznam vrcholí taktiež ešte nezverejnenou progresívnou rockovou skladbou s názvom „Ready“ s veľkolepým synťákovým aranžmánom a grungeovými gitarami.

„Ready bude megalomanský otvárač albumu. Skladba je o neistej ceste našej kapely, o vzťahoch, egu a rozhodnutí ísť cez to všetko – kvôli hudbe“ opisuje frontman Bohuš Hajduch.

Video sa natáčalo v opustenej hale krajského múzea v Prešove, do ktorej sa rozmiestnili kusy zrkadiel. Tie navodzujú pocit sebareflexie, ktorou si kapela v priebehu posledných turbulentných rokov prešla. Za produkciou záznamu stojí aj tentokrát kreatívne zoskupenie Craehouse.


Prezentácia „Live in Museum“ je tiež ukážkou súčasnej koncertnej formy Papyllonu. Kapela má za sebou polovicu turné, začiatkom novembra ju ešte čakajú štyri koncerty v Česku. Novinkou na vystúpeniach je svetelná produkcia v podaní technika Tomáša Bednára.

„Konečne môžeme uzavrieť hudobnícky kolobeh tak, ako sme vždy chceli, na to sme však potrebovali koncerty. Čo viac dodať – príďte,“ uzatvára Bohuš Hajduch. 

Kapelu Papyllon tvoria okrem speváka Bohuša Hajducha tiež gitarista a producent Richard Rác, bubeník Lukáš Lacko, basák Jakub Pastorák a gitarista Juraj Šoltis.

Matej Kráľ (foto: press Papyllon)