PAROV STELAR A NOČNÝ MILOSTNÝ ROMÁNIK

Rakúsky hudobník Parov Stelar zverejnil album „Moonlight Love Affair“, na ktorom sa nachádza trinásť skladieb v jeho typickom tanečnom štýle.

Zdá sa, že electro-swing je naďalej v kurze, pretože má svojich verných pokračovateľov. V najnovších piesňach Parov Stelara počuť množstvo úžasných hostí a chytľavých rytmov, ktoré dokážu roztancovať. Nachádzajú sa medzi nimi už skôr vydané single ako „AKH Odessa“, „Toxic Lover“, „Fire“ , „Candy Girl“ i doposiaľ nezverejnené nahrávky.

Po prvom vypočutí zaujme pieseň „AKH Odessa“, ktorú naspievali The Russian Gentlemen Club a výkon speváčky Vallemarie v energickej skladbe „Candy Girl“.

Pochvalu za produkčný podpis si Parov Stelar vyslúžil aj vďaka skladbe „Toxic Lover“, v ktorej použil motív piesne „Remember – Walking In The Sand (The ‚Oh No‘ Song)“ pôvodne od The Shangri-Las.

K ďalším vydareným skladbám patrí „Golden Dawn“, ktorá sa začína zvukom dynamických dychových nástrojov, pričom sa neskôr ponorí do chladnejšej atmosféry s takmer filmovou atmosférou.

V „Dirty Mariposa“ sa prelína jazz i swing, čím skladba dostala zaujímavý retro nádych. A ak si chcete ísť zabehať, tak by vo vašom playliste nemala chýbať napríklad aj skladba „Venom“, podľa ktorej je pomenované aktuálne koncertné turné.

V nahrávke „Black Bird“ Parov Stelar spojil svoje sily s francúzskym spevákom a skladateľom Mani Hoffmanom, ktorý jej dodal bluesový nádych.

Medzi pomalšie piesne albumu patria „Above The Ground“ s hosťujúcou rakúskou speváčkou Avec a „Golden Down“ s hlasom holandskej umelkyne Kovacs.

Každá skladba na albume „Moonlight Love Affair“ je vo svojej podstate jedinečná a poslucháčom ponúka niečo nové a vzrušujúce. Parov Stelar nevybočuje z úspešne nastúpenej cesty a dúfajme, že si jeho hudbu budeme môcť vychutnať naživo opäť na Slovensku.

NMT (foto: press Parov Stelar)