PRAŽSKÉ TRIO SUNFLOWER CARAVAN ZVEREJNILO NOVÝ VIDEOKLIP

Pražské trio Sunflower Caravan vypustilo do sveta v poradí druhú skladbu z ich dlhoočakávanej štúdiovej platne nazvanej Corners.

Video k skladbe vytvoril frontman a dvorný skladateľ kapely, Andy Cermak. Podtitul doma natočených záberov znie „quarantine video“, pretože vznikali v podmienkach najrozsiahlejších obmedzení v priebehu aktuálnej vírusovej krízy. Vo svojej improvizovanej podobe má nový videoklip v dnešnej dobe potešiť najmä skalných fanúšikov Sunflower Caravan.

Kapela o novej piesni prehlásila: Pieseň „Alright“ je asi najstaršou skladbou z našej pripravovanej platne. Už s nami zažila niekoľko koncertov, skúšok a zvukoviek a ukázala sa ako silná skladba, pretože s nami vydržala až do nahrávania tretieho albumu. Vnímame ju ako jeden zo základných kameňov albumu. Je jednou z najromantickejších a najpopovejších zo všetkých chystaných piesní. V skladbe sa objavuje sláčikové kvarteto, ktorého zvuky sme navrstvili tak, aby znelo ako väčšie sláčikové teleso. Naplno sa ukáže hneď v úvodnej hymnickej melódii, ktorá sa nesie celou skladbou.

Text skladby je postavený na predstave človeka, ktorý prechádza nejakým ťažkým obdobím, zrejme rozpadom milostného vzťahu a potrebuje to zo seba dostať.

Priamo tak vystihuje presne to, čo v ten daný moment cíti. Refrén potom môžeme chápať optimisticky, ako že všetko je vlastne v pohode, prípadne ako iróniu, keď vám niekto vraví že všetko bude v poriadku, ale vy to v tej chvíli vnímate úplne inak – bolestne.

„V čase karantény, ktorú som trávil so svojou ženou v našom podkrovnom žižkovskom byte, kde mám tiež domáce štúdio, ma jedného dňa pri pohľade na západ slnka zo zimnej záhrady napadlo natočiť domáci klip k nejakej našej piesni,“ hovorí frontman, klávesista a spevák kapely Andy Cermak a ku vzniku videoklipu dodáva: „Z našej zimnej záhrady je pohľad priamo na Žižkovskú vežu a okná smerujú na západ. Povedal som si, že by stačil iPhone, kameramanka v podobe mojej ženy a hlavnú úlohu by zabezpečilo slnko, ktoré budem ja, sediaci v okne, rôznymi pohybmi zakrývať. Na okne je zavesená sieť, ešte po minulých vlastníkoch bytu, ktorí mali mačky a báli sa, aby im jeden z ich miláčikov oknom nevyskočil. Sieť nakoniec poslúžila ako akýsi symbol mreže, klietky, v ktorej sme v čase karantény tak trochu všetci boli zavretí a túžili sme po slnku. Video k piesni Alright teda vnímame ako gesto spolupatričnosti so všetkými ľuďmi, ktorí hrozivú situáciu minulých týždňov vnímali ako – do akejkoľvek miery – väzenie, v ktorom boli uzavretí pred okolitým neistým svetom.“

NMR (foto: press Sunflower Caravan)