DELADAP SA PRIPOMÍNAJÚ PIESŇOU MAKE SWING GREAT AGAIN

Viedenská skupina DelaDap pôsobí na hudobnej scéne viac ako pätnásť rokov a jej názov by sa dal z rómčiny preložiť ako Daj mi rytmus.

Kapelu DelaDap založil v Prahe narodený hudobník a producent Stani Vana. Ide o medzinárodný projekt, počas existencie sa v ňom vystriedali hudobníci z Rakúska, Srbska, Čiech, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a ďalších krajín.

Spočiatku bol pre ich hudbu charakteristický najmä rómsky vplyv, ktorý vkusne kombinovali s popom a elektronickou hudbou. V súčasnosti je skupina zameraná najmä na elektronický swing, jazz i pop.

Deladap - Make Swing Great Again

V koronových časoch DelaDap spojili sily s berlínskym producentom electro swingu Wolfgangom Lohrom.

Nový singel „Make Swing Great Again“ s jemným hlasom speváčky menom Melinda Stoika má potenciál roztancovať i zasiahnuť vaše sluchové bubienky. Electro swing sa v ňom stretáva s diskotékou. Hlavný chod je vylepšený jazzovými harmóniami a pulzujúcim zvukom saxofónu a patričnou dávkou korenia v basovej linke.

Táto skladba je plná energie, vyzýva k tancu a vyžaruje z nej čistá radosť zo života. V týchto časoch je to dobré, pretože dokonale zapadá do súčasnej túžby ľudí po normálnom živote ako pred korona krízou. Poďme všetci s DelaDap na párty!

NMR (foto: press Deladap)