RETRO POP AUSTRÁLSKYCH PARCELS SI VYCHUTNÁME AJ NA SLOVENSKU

Päťčlenná austrálska skupina Parcels sa pohybuje na hudobnej scéne od roku 2014.

V júni 2017 vyšiel kapele Parcels singel „Overnight“, na ktorom s nimi spolupracovali aj Daft Punk. Na svojom konte majú dve EP nahrávky „Clockscared“ (2015) a „Hideout“ (2018). V roku 2018 uviedli na trh svoj debutový eponymný album.

„Disco is not dead.“

Teda prinajmenšom podľa magazínu Paste, ktorý aj týmito slovami ospevuje austrálsku funk-popovú kapelu Parcels. Magazín Les Inrocks ich opísal ako humanizovaných Daft Punk, ktorí si zadžemovali so Steely Dan a Frankom Oceanom. Parcels hrajú unikátnu zmes súčasnej elektroniky a zrelého funk-disca, výrazných synťákov, temperamentných gitár a zaujímavých vokálnych harmónií.

Členovia Parcels hrávali v najrôznejších projektoch od metalu po folk, pričom pestrá paleta inšpirácií prispela k ich nevšednému výslednému zvuku.

Krátko po založení kapely sa presťahovali do Berlína a netrvalo dlho, kým zaujali parížske vydavateľstvo Kitsuné. Ich súčasný prístup k hudbe 70. a 80. rokov si čoskoro našiel mnohých obdivovateľov, medzi ktorých patria aj Daft Punk, s ktorými na jar 2017 nahrali hit „Overnight“.

V októbri 2018 vydali eponymný debut Parcels, ktorý dostal od NME najvyššie možné hodnotenie a ocitol sa aj v ich koncoročnom výbere najlepších nahrávok roka. Podľa magazínu je album „premyslený od začiatku do konca. Znie zároveň aktuálne i akoby z inej doby – veľmi  zriedkavý počin. Takýchto albumov už veru veľa nevzniká.“

Podľa magazínu Paste „vyvolávajú hudobných duchov minulosti, no cez optiku mileniálov a tanečnou formou, čo robí nahrávku potrebnou a relevantnou aj pre súčasnosť“. Magazín tiež o albume píše ako o ohromnej zábave. Na Slovensku sa aktuálne ochladzuje, no počas párty sa môžete zahriať atmosférou austrálskej pláže pri hudbe od Parcels.

Po Tame Impala, Donnym Benétovi či Confidence Man roztancuje letisko Trenčín o pol roka aj ďalší klenot austrálskeho hudobného exportu – Parcels.

Anton Repka a NMR (foto: Antoine Henault)