SLOVENSKÉMU HUDOBNÍKOVI CHRISOVI ELLYSOVI VYŠIEL DRUHÝ ALBUM SPRING FOLKS

Chris Ellys

Chris Ellys, jeden z objavov roka 2017, dokončil nový album s názvom Spring Folks. Album vyšiel 11. 2. 2019 a krstom 16. 3. 2019 odštartuje koncertné turné na Slovensku i v zahraničí.

Album vznikal v priebehu rokov 2017 – 2018, počas koncertného turné v Česku a Poľsku, na ktorom sa Chris zoznámil s českým producentom Martinom Havlenom (RESOUND Liberec). Spolu nahrali pieseň Army Of Infinity. Nový album je však výsledkom spolupráce hlavne s Thomom Artwayom. „S Thomom som si písal 2 roky. Je pre mňa jedinečným zjavom na českej a slovenskej hudobnej scéne,  preto mi naša spolupráca robí veľkú radosť,“ tvrdí Chris.

Okrem Thoma Artwaya na albume účinkuje aj speváčka Bianca Macková (Blanch), Tomáš Hríbik (bicie; Jana Kirschner, Katarína Máliková), Daniel Kravec (bicie; ex-Dynamo Team), Nikolaos Jalauzidis (el. gitara, basa a syntetizátory; NIKO), Silvia Harvanová (klavír; Silvia speaks). Album produkoval Martin Havlen s co-producentom Nikolaosom Jalauzidisom (RESOUND), s výnimkou jednej skladby, ktorú produkoval Thom Artway.

„Proces nahrávania trval zhruba rok a s producentom som hľadal cestu, ktorou by som jasne komunikoval svoje hudobné vnímanie. Koncepčne som na svojich nových nahrávkach chcel vyjadriť krehkosť hodnôt a priorít, ktoré si niekedy ľudia zamieňajú,“ zhodnotil Chris.

S novým repertoárom sa spevák prvýkrát predstaví v polovici marca na krste v prešovskej Christianii a turné bude okrem Slovenska pokračovať v Poľsku, Česku a ďalších krajinách.

Chris Ellys sa prvý raz predstavil verejnosti skladbou 7 minutes, ktorú si všimli viaceré médiá. Nedávno predstavil aj videoklip k piesni Army Of Infinity.

Hlavným partnerom vydania albumu Spring Folks je Fond na podporu umenia, ktorý tento projekt podporil z verejných zdrojov.

NMR (foto: press)