SMASHING PUMPKINS SA PRIPOMÍNAJÚ DVOMA NOVÝMI PIESŇAMI

Smashing Pumpkins zverejnili skladby „Cyr“ a „The Color of Love“. Potvrdili aj prípravu nového albumu.

Dve nové skladby Smashing Pumpkins vznikli počas leta v Chicagu pod produkčným dohľadom lídra Billyho Corgana. Po jeho boku ich nahrali zakladajúci členovia skupiny James Iha, Jimmy Chamberlin, spolu s dlhoročným gitaristom Jeffom Schroederom.

Synthpopová skladba „Cyr“ má prekvapivý retro zvuk. Umocňuje ju pôsobivý videoklip, ktorý režírovala kreatívna spolupracovníčka skupiny Linda Strawberry.

„Videoklip je akýmsi snom o gotickej horúčke zadržaných emócií. Jeho vizuálom sa pokúšame vytvoriť okamžitý únik z emocionálneho čierneho mraku, ktorý tento rok visí nad nami všetkými. Je to temné zvádzanie natočené v karanténe v bezpečnej vzdialenosti,“ hovorí Strawberry.

Billy Corgan k tomu dodáva: „Táto pieseň je dystopicka hlúposť o jednej duši postavenej proti svetu, na pozadí meniacej sa lojality a zrýchleného času. Pre mňa to znamená niečo nádejné aj odmietavé, čo môžme spojiť s vierou.“

Zatiaľ nepomenovaný nový album Smashing Pumpkins bude prvým v rámci novej spolupráce so nahrávacou spoločnosťou Sumerian Records. Podľa vyhlásenia skupiny bude voľným pokračovaním albumu „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1“ z roku 2018.

The Smashing Pumpkins vznikli v roku 1988 v Chicagu, pričom v období 2001 až 2005 neboli aktívni.

Doposiaľ vydali albumy Gish (1991), Siamese Dream (1993), Mellon Collie and the Infinite Sadness (1995), Adore (1998), Machina/The Machines of God (2000), Zeitgeist (2007), Oceania (2012), Monuments To An Elegy (2014) či zatiaľ posledný „Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 (2018). Na svojom konte majú tiež niekoľko kompilácií či EP nahrávok. Ich najväčšími hitmi sú skladby Today, Disarm, Bullet With Butterfly Wings, 1979, Tonight, Tonight, The End Is The Beginning Is The End, Ava Adore alebo Perfect.

Ich piesne sa objavili aj na soundtrackoch filmov ako Lost Highway (1997) či Batman a Robin (1997). Podarilo sa im získať dve ceny Grammy, či osem MTV Video Music Awards.

NMR (foto: press Smashing Pumpkins)