THE MIŽENKO BROTHERS – KĽUD, POHODA, ŽIADEN STRES

Matúš, Ján, Jakub – to sú mená troch bratov, ktorí stoja za projektom The Miženko Brothers. Dvaja z nich pôsobia aj v skupine Smola a Hrušky.

The Miženko Brothers nahrali už štyri autorské skladby, ktoré sú hudobne rozmanité. Zaznieva v nich rap, punk či ska. Vo svojej tvorbe bratia prezentujú pohľad na svet a rôzne situácie inšpirované životom. Po piesňach „Je čas na zmenu“, „Murena“, „Ľudia“ a „Moja vec“ (v ktorej spolupracovali s raperom Boms-om), aktuálne predstavujú svoj piaty singel s názvom „TMB“.

„Touto skladbou sme sa chceli ľuďom pripomenúť a ukázať, že sme stále tu a máme im čo ponúknuť. Nápad vznikol u Jahna doma a následne sme ho spolu dokončovali v domácom popradskom štúdiu Tatraground Records pod vedením DJ-a a producenta Kečeho. Gitaru nahral Martin Pižem, ktorý začal hrať u nás v Hruškách. Zároveň ide o prvý song, v ktorom má i náš najmladší člen Jakub sólový vstup,“ vysvetľuje Matúš Miženko.

Kľud, pohoda, žiaden stres… nie je len textom z refrénu letnej skladby, ako každému iste pri jej tanečných rytmoch napadne.

Cieľom je zoznámiť poslucháčov so životnou filozofiou bratov Miženkovcov, ktorí prostredníctvom svojej novej skladby a videoklipu prezentujú dobrú náladu a užívanie si života. Občas treba spomaliť a nebrať veci až tak vážne:

„Našou novinkou sme v prvom rade spravili radosť sami sebe. Je o troch švárnych junákoch z Popradu, ktorí sú prezentovaní pekným klipom spod Tatier. Na pesničke i videoklipe sme si samozrejme dali záležať, lebo je o nás a nesie naše priezvisko, ktorému chceme robiť vo svete čo najlepšiu reklamu,“ konštatuje Ján Miženko.

Bratov už odmalička spája hudba, ktorá im umožňuje vyjadriť ich pocity, myšlienky a postoje. V skladbe „TMB“ tak približujú svoje bratské vzťahy, súdržnosť a vzájomnú podporu. Nechýba im ani dávka humoru a nadhľadu.

Autá, kožuchy, motocross, lietadlo… – videoklip je natočený vo veľkom štýle, no zároveň prezentuje rodisko chalanov. Je to jedna veľká jazda spod Tatier.

Na vzniku klipu sa podieľali chalani z Lexis Production. Kameru a strih mali na starosti Majo Puzder a Martin Krolák. Nápad na klip vznikol v ich hlavách. Natáčanie videoklipu prebiehalo v Poprade a v okolí Veľkej Lomnice, na letisku Mlynica, či na dráhe Motocross club Poprad-Tatry pri Matejovciach.

„Hangár, lietadlo a Mercedes nám poskytli chlapi z Ľubík AirPort Mlynica, pristávaciu dráhu s krásnym výhľadom na Tatry zas Tatramat. Chevrolet Camaro sme zohnali od nášho uja Jančiho Vojčíka a Jeep nám zapožičal bubeník z kapely Smola a Hrušky Pišta Ondáš. Babety poskytli Martin Deško a Ladislav Gánovský, ktorý sa podobným prerábkam venuje pod značkou Babča Design Garage. Catering a fajnový obedík nám prichystali firmy Lunys a Fajn Express Food Poprad, za čo by sme sa chceli poďakovať“, dodáva Ján Miženko.

Lukáš Arpáš a NMR (foto: archív Miženko Brothers)