THE YOUNIVERSE ŠTARTUJÚ LETNÚ PARTY S NOVÝM SINGLOM LIME

Slovenská skupina The Youniverse zverejnila v poradí štvrtý singel z pripravovaného albumu „Neon“. Po nekonečne dlhom lockdownovom období sa teší z možnosti užiť si letnú zábavu naplno.

Kapela The Youniverse svoju obrovskú radosť s možnosti opäť sa zabávať, na živo koncertovať a užívaiť leto na plné obrátky, vložila do šťavnatej tanečnej skladby a názvom „Lime“, ktorá už tradične vychádza vo vydavateľstve Bruuder Records.

„Lime“ je úplne prvá vydarená tanečná skladba, ktorú za veľmi krátky čas napísala speváčka kapely Tammy Nižňanská spolu s gitaristom Jergušom Oravcom a bubeníkom Adamom Olexíkom. Spolu so skladbou kapela prichádza aj s novým videoklipom, ktorý párty atmosféru skladby len umocňuje.

Videoklip vznikol v profesionálnom prostredí za pomoci filmového štábu. Hlavnú úlohu si v ňom zahrala Tammy Nižňanská, ktorá celý klip od vízie až po realizáciu sama manažovala, režírovala i strihala.

„Skladba Lime vznikla naozaj za veľmi krátky čas. Je to niečo iné ako sme robili doteraz, myslím, že sa nám konečne podarilo zložiť párty song. Už počas masteringu skladby som mala v hlave myšlienku ako by mal klip vyzerať: iba sedieť a mať okolo seba plno tancujúcich, samozrejme krásnych chalanov, ako na nejakej rave párty. Som nesmierne šťastná, že sa to všetko nakoniec podarilo podľa mojich predstáv. Veľmi si vážim, že sme mohli spolupracovať s naozajstnými profíkmi. Casting sa veľmi vydaril, okrem peknej diverzity medzi účinkujúcimi sme mali česť pracovať aj s talentovaným tanečníkom Simonom Šinkom. Klip s nami konzultoval aj fenomenálny visual artist Matúš Bence. O styling sa postarala Zuzka Laučíková, ktorá spolupracuje s Českým aj Portugalským Vouge a Mischel Warenits, ktorá sa postarala o make up a hair styling . Kameru mal na starosti Michal Pavlovič zo Studia 23, produkciu riešil Mikuláš Škripeň, pomáhali aj dizajnéri Pavol Dendiš, Patrik Haaz a Famale. Štáb, ktorý na klipe pracoval bol dosť veľký a aj preto som nesmierne rada, že výsledok stojí za to. Paradoxne nám svojim spôsobom pomohla aj pandémia vďaka, ktorej nás finančne podporil Fond na podporu umenia. Bez tejto podpory by sa nám určito nepodarilo naplniť naše vízie, za čo sme samozrejme nesmierne vďační,“ opisuje vznik skladby a vidoklipu Tammy Nižňanská.

The Youniverse sa chystajú stráviť najbližší čas aj koncertovaním po slovenských mestách. Do nového programu kapely pribudli aj nové single.

Fanúšikova kapely sa na nich môžu tešiť v týchto mestách:
23.7. Bratislava – Mäsokombinát
24.7 Dubnica nad Váhom – Múzeum
6.8. Trenčín – Mierové námestie
13.8. Banská Bystrica – Klub 77
14.8. Brezno – Bombura
17.8. Bratislava – Café Propeler
19.8. Nitra – Music a Café
4.9. Bratislava – Dunajský Pivovar
17.9. Prievidza – Piano Club
18.9. Žilina – Klub77

Braňo Kálavský a NMR (foto: press The Youniverse)