THE YOUNIVERSE VYDALI NOVÝ ALBUM VO ŠVÉDSKOM VYDAVATEĽSTVE

Švédske vydavateľstvo Aloaded uverejnilo na hudobných digitálnych platformách album „NEON“ slovenskej skupiny The Youniverse.


„NEON“ je po EP „Raise Hell Kid“ z roku 2016 a kritikmi kladne prijatom dvojalbume „CMYK“ z roku 2018 už tretím radovým albumom extravagantnej domácej kapely The Youniverse. Vedenie švédskeho vydavateľstva nové nahrávky skupiny zaujali, podľa neho majú šancu zaujať tiež európskeho poslucháča

„Samozrejme máme ambíciu osloviť zahraničné publikum, posunúť sa na väčší trh a skúsiť preraziť v zahraničí. Koniec koncov zasiahnuť čo najviac ľudí je cieľom každého hudobníka. Prienik zo Slovenska je náročný vzhľadom na príležitosti, ktoré sa nám otvárajú, preto sme sa rozhodli spojiť so zahraničným vydavateľstvom, ktoré nám chce naše ambície pomôcť naplniť. Naďalej však budeme pri fyzickom vydaní albumu na vinyloch spolupracovať s našim obľúbeným vydavateľstvom Bruuder Records,“ vysvetľuje frontmanka kapely Tammy Nižňanská.


Vydanie albumu bolo pôvodne naplánované spolu s turné turné už v roku 2020.

Pandémia Covid-19 plány zastavila a kapela sa preto rozhodla postupne zverejňovať album po jednotlivých singloch spolu s vizuálne prepracovanými videoklipmi. Na verejnosť sa tak dostali dnes už známe piesne „Unfollow Me?!“, „Video Love“, „Cold Hearted Parter“, „Lime“ a napokon balada „Darts“. Na albume „NEON“ napokon nájdeme ešte päť skrytých drahokamov.

„Nechceli sme robiť znova mamutí album ako bol CMYK. Doba i my sme sa posunuli a pozornosť ľudí už nebýva taká veľká ako kedysi“, hovorí producent albumu a gitarista kapely Jerguš Oravec.


„NEON“ má bezmála 37 minút. Kapela drží svoj korporátny dizajn aj prostredníctvom grafiky.

„Je to viac tanečný album i keď obsahuje tiež osobné a obsahom smutné skladby. Ale aj zo zlomeného srdca sa v konečnom dôsledku dá vytancovať.“- dodáva autorka a speváčka Tammy Nižňanská.

Na rozdiel od predchádzajúceho albumu, na ktorom napokon zo 40 demo nahrávok ostalo len 16, je na novom albume skladieb menej. Môžete si vychutnať 10 kvalitných skladieb, ktoré si po vypočutí budete chcieť zrejme pustiť znova.

Viac informácií a štýlové doplnky nájdete na: https://www.theyouniverse.online/

Branislav Kaľavský a NMR (foto: press The Youniverse)