TRUTNOFF FESTIVAL SA VRACIA S NOVÝM NÁZVOM A MIESTOM KONANIA

Podujatie TrutnOFF BrnoON sa bude konať od 20. do 23. augusta 2020 v brnianskej Střelnici v Pisárkach.

V Českej republike sa bude opäť konať legendárny festival Trutnoff. Takzvaný Český Woodstock sa uskutoční pod novým názvom TrutnOFF BrnoON v termíne od 20. do 23. augusta 2020 v brnianskej Střelnici v Pisárkach.

Nové miesto je s predchádzajúcim areálom festivalu v Trutnove, kde mali organizátori problémy s radnicou, prepojené aj historicky.

„Zatiaľ čo v roku 1984, keď vznikal náš festival a príslušníci ŠtB pod horami rozohnali náš prvý pokus o nezávislý Český Woodstock, rok predtým, v roku 1983 tu na brnianskej Střelnici zmasakrovali stretnutie mladých ľudí, ktorí sa tam zišli po zakázanom oficiálnom festivale v neďalekých Žabčiciach. Napríklad Karlovi Heřmanovi, brnianskemu textárovi a hudobníkovi z kapely Čankišou, tu komunistickí eštébáci a policajti rozbili gitaru a hudobné nástroje. Niektorí išli po zásahu dokonca aj do väzenia,“ ozrejmil organizátor Martin Věchet a dodal, že nové miesto ponúka snáď ešte lepšie prírodné zázemie oproti Trutnovu, a to s riekou, svahmi a krásnou dubovou alejou.

„Po ohlásení pauzy pred troma rokmi nám prišlo asi dvadsať ponúk s rôznymi miestami. O jednom sme uvažovali aj v zahraničí. Nakoniec sme sa rozhodovali medzi štyrmi miestami. Všetky boli na južnej Morave. Konečné rozhodnutie padlo na Brno, kde sa myšlienka festivalu páčila aj minulému aj súčasnému vedeniu radnice,“ povedala Eva „Lipová“ Navrátilová z organizačného tímu.

Predpredaj vstupeniek sa začne počas nadchádzajúceho víkendu.

Koncom februára alebo začiatkom marca chcú oznámiť ďalšie podrobnosti, vrátane účinkujúcich a nového loga. Organizátori ubezpečujú návštevníkov, že sa môžu tešiť na tradičnú koncepciu festivalu aj svojrázny program, ktorý obohatia o niekoľko nových prvkov.

V minulosti na trutnovskom festivale vystúpili napríklad Patti Smith, Iggy and the Stooges, Faith No More, Motörhead, Manic Street Preachers, Korn, Prodigy, Elijah Wood a mnohí ďalší.

SITA