WHITE PLACE PREDSTAVUJÚ DRUHÝ SINGEL S NÁZVOM WELL

Štvorčlenná skupina White Place z východného Slovenska zverejnila druhý singel „Well“.

Zostava, ktorá strávila zavretá v skúšobni tri roky prípravou debutového albumu Room, sa pripomína silnou atmosférickou skladbou postavenou na zvuku klavíra a speve frontmana Daniela Jenča.

Ďalším výrazným aspektom piesne je výrazná rytmika, o ktorú sa pri jej živom prevedení starajú okrem bubeníka Lukáša Fabiana, aktívneho tiež v indie rockovej skupine No Brake, aj ďalší dvaja členovia, Majo Jenčo z Frequency a Stano Čorej z Komajoty.

White Place sa predstavia na svojej bratislavskej koncertnej premiére už 27.11. 2019 v klube KC Dunaj.

Skladba Well rozoberá tematiku tvorenia nových piesní. „Od ľudského tela sa neodráža takmer žiadny zvuk. Tak, ak sa človek obkľúči veľkým počtom ľudí, nemôže počuť svoj hlas, nech by kričal akokoľvek nahlas,” tvrdí Jenčo a dodáva: „Postava vystupujúca v piesni hľadá niečo, čo zvuk odrazí, a konečne jej umožní počuť samú seba. Nachádza stenu, ktorá však jej slová zopakuje len raz, a nedostatočne. Snaží sa preto nájsť niečo, čo vyvolá opakovanú ozvenu a vďaka čomu sa bude môcť prvýkrát počuť bez vplyvu ostatných. Klip a hudba je neurotickou skladačkou rozličných symbolov, ktoré sa snažia priblížiť samotu, chlad a neprirodzenosť vyplývajúcu z inakosti a novoty, rovnako ako psycho-evolučnú neprirodzenosť nenasledovania vzorov.“

Zatiaľ čo hudba nastoľuje akustickú úvahu, melancholický čiernobiely videoklip točený v lesoch nad východoslovenskou vodnou priehradou Domaša je jej vizuálnou metaforou. Osobitosť príbehu pritom nie je vyjadrená len samotným textom a klipom, ale hlavne hudbou, zmenami akustiky, zastúpením nástrojov či spomínanou rytmikou.

White Place vydali svoj debutový album Room spolu s prvým singlom a klipom k piesni Breathe koncom augusta tohto roku. Album si môžete vypočuť na streamovacích platformách.

Matej Kráľ (foto: M.I. Jeňová)