WHITE PLACE V NOVEJ PIESNI CESTUJÚ V ČASE

Východoslovenská kapela White Place zverejnila videoklip k piesni „Superposition“. Ide v poradí o tretí singel k pripravovanému albumu „In Context“, ktorého vydanie je naplánované na leto 2022.

Skladba, ktorá z doterajšej tvorby kapely White Place najviac pripomína pieseň „Well“, sa venuje známemu pojmu z kvantovej fyziky – elektrónu, ktorý sa môže nachádzať vo viacerých pozíciách či časoch súčasne.

„Pri predstavách o niečom takom človek môže naraziť na limit vlastnej predstavivosti,“ hovorí frontman skupiny Daniel Jenčo. „Napadlo mi ale skúsiť spojiť viaceré hudobné obdobia v jednej piesni, spojiť rôzne časy do jedného zhudobneného celku. Skladbe preto dominuje klavírna téma evokujúca viac ako sto rokov staré obdobie impresionizmu v kombinácii s post-modernými a elektronickými prvkami.“

White Place

Elektronika sa objavuje v poslednej tretine skladby, kedy sa k hypnoticky kolísavému trip-hopovému rytmu pridáva nová vrstva synkopovaných bicích odkazujúca na jungle z raných 90. rokov.

Pieseň naznačuje novú zvukovú trajektóriu, ktorou sa kapela okolo bratského dua Daniela a Maja Jenča bude uberať na albume „In Context!.

Videoklip Superposition sa nakrúcal v priebehu augusta a septembra na rôznych miestach v Budapešti a na prešovskom sídlisku Sekčov. Ako hosť v ňom účinkuje tanečníčka Fatima Sabolová.

O kameru sa postaral ďalší talentovaný člen rodiny Adrián Jenčo z Cube Art Pictures a o režisérske spracovanie Majo Jenčo. Zostavu White Place okrem bratov Jenčovcov tvorí producent Stano Čorej a bubeník Lukáš Fabian.

Matej Kráľ (foto: press White Place)