AMARU TRIBE: LATINSKO-AMERICKÉ RYTMY BUDÚCNOSTI

Skupina Amaru Tribe z Austrálie nahrala na album „Between Two Worlds / Entre Dos Mundos“ futuristické piesne postavené na latinsko-amerických rytmoch.

Názov albumu „Entre Dos Mundos“ (Medzi dvoma svetmi) má symbolizovať dvojitú identitu členov Amaru Tribe. Speváčka Katherine Gailer a raper Oscar Jimenez pochádzajú z Kolumbie, perkusionista Cristian Saavedra z Čile a medzi producentmi a hudobníkmi sú aj Argentínčania a bubeník z Venezuely.

Všetci žijú v austrálskom Melbourne a milujú svetovú tanečnú elektro hudbu, reggaeton, austrálsky rock s didgeridoo, hip-hop a predovšetkým cumbiu.

Výsledný zvuk sa preto nazýva „Oceanic Cumbia“ a je pomenovaný podľa dvojhlavého draka z mytológie Inkov, ktorý sa pohybuje medzi ríšou snov a podsvetím.

Keď sa niekde objavil, zvyčajne to neveštilo nič dobré, čo sa týka dažďov a sily vetrov; Inkovia však tiež verili, že dokáže vyvolať revolúciu, čo sa o hudbe skupiny nedá povedať, ale keď rozdávali nápaditú tanečnú energiu, Amaru Tribe na to zrejme išli dvakrát.

Jiří Moravčík a NMR (foto: press Amaru Tribe)