BEATA HLAVENKOVÁ POKRSTÍ ŠIESTY SÓLOVÝ ALBUM

Beata Hlavenková, hudobníčka, producentka a speváčka, vydala v minulom roku dva albumy; soundtrack k filmu Davida Ondříčka „Zátopek“, ktorý jej vyniesol nomináciu na filmovú cenu Český lev a tiež šiesty sólový album „Žijutě“.

Práve album „Žijutě“ pokrstí 2. februára v pražskom Divadle Archa. Pozvala si nielen svoju sprievodnú Kapelu Snů, tvorenú gitaristom Patrickom Karpentskim, trumpetistom, bubeníkom Oskarom Törökom a basgitaristom Milošom Klápšte, ale aj množstvom hostí, ktorí sa posieľali na albume ako napríklad hudobníka Thoma Artwaya, Vojtu Nýdla (Hlavenková bola producentkou albumu „Dítě z větru“), bubeníka Tomáša Neuwertha a speváčku a hlasovú učiteľku Pavlu Fendrichovú. Tá sa spoločne s vokalistkou Máriou Němcovou stane na večer krstu súčasťou kapely.

Hlavenková počas krstu predstaví repertoár nového albumu „Žijutě“, zaznejú aj piesne z predošlej nahrávky „Sně i kus“ z hudobného sprievodu Zátopka.

„Archa se nejen rozezvučí různými tóny s velkou dynamikou, ale též bude zbarvena speciálním nasvícením s lehkým laserem kláves. Datum křtu vyšlo zároveň náhodou na mé narozeniny, jsem ráda, že si svůj narozeninový den užiju s mou největší vášní, hudbou,“ hovorí Hlavenková.

Hlavenkovej tvorbu vyzdvihol minulý rok streamovací gigant Spotify, keď ju uviedol ako Equal CZ&SK Umelkyňou mesiaca novembra a jej podobizeň visela na obrovskom billboarde na Times Square.

Album „Žijutě“ vyšiel v októbri 2021 v českom vydavateľstve Minority Records. Na jeho nahrávkach sa predstavilo množstvo hviezdnych hostí ako Oto Klempíř, Thom Artway, Richy Perry, Adam Koller či David Stypka.

Vinyl mastering pripravil v štúdiách Abbey Road v Londýne Miles Showell, ktorý stojí okrem iného za nahrávkami Amy Winehouse, Tori Amos či Dua Lipa.

Anna Mašátová a NMR (foto: Pavel Horák)