SKUPINA PARKETOVÝ LEV ZVEREJNILA KLIP K NOVINKE NEODCHÁDZAJ

Nový singel je prvou z dvoch noviniek, ktoré Parketový lev nahral ešte koncom minulého roka.

„Tak ako aj iným hudobníkom, aj nám skrížila plány pandémia. Pôvodne sme dúfali, že v tomto období už budeme mať v rukách nový album. Preto som rád, že teraz dáme von v krátkom slede dva úplne nové klipy,“ povedal Alex Oplt, bubeník kapely.

Nahrávanie prebehlo v novej zostave v známom štúdiu Exponent, pod taktovkou majstra zvuku Tomáša Kmeťa.

Na basgitare Dafyho nahradil Michal Barč, ktorý už s kapelou vystúpil na niekoľkých koncertoch v roku 2021. Michal je známy tiež zo skupín Friday Whiskey a Konečná Verzia.

„Po dlhšom zvažovaní som sa rozhodol, že už nebudem súčasťou kapely Parketový Lev. Zažili sme spolu kopec srandy, výborných koncertov so super zážitkami. Kubo a najmä Jano Hrčkovci sú moji parťáci dlhé roky a určite nimi zostaneme aj naďalej. O to viac sa teším, že na rozlúčku sa mi podarilo napísať text na jednu z dvoch nových hitoviek, ktoré chalani čoskoro predstavia. Vždy, keď ju budem počuť spomeniem si na všetko spoločné. Držím im palce, nech naplnia svoje sny nielen ako muzikanti. Ja naďalej pokračujem, ako člen mojej domovskej kapely Dafy and the Rafters. Ďakujem za všetko a prajme si skorý návrat do klubov a na pódiá,“ vyjadril sa Dafy na svojom profile.

„K druhému singlu s názvom V meste čiernych vrán napísal text kamarát Ladislav Biznár. Túto novinku predstavíme onedlho. Obe videá vznikali v priestoroch nášho domovského klubu Randal, kde sa okrem miesta kultových koncertov a výbornej kuchyne nachádza aj naša skúšobňa. Som veľmi rád, že o videoklipy sa postaral fotograf Branislav Vartovník, ktorý má na svojom konte tiež klipy pre kapely ČAD, Bratislavské dievčatá, alebo Supertesla,“ upresnil spevák Ján Hrčka.

„S chalanmi sme sa zhodli, že priestory bratislavského klubu Randal a jeho genius loci patria k histórii, identite ako aj k osobným príbehom jednotlivých členov kapely. Zámerne sme takisto nevybrali pre natáčanie pódium, ale miesta ako sú práve chodba smerujúca k ich skúšobni, backstage alebo aj záchody,“ hovorí fotograf Braňo Vartovník, autor klipu.

NMR (foto: Branislav Vartovník, Lucia Opltová)