BRITSKÁ SPEVÁČKA KATIE MELUA UVÁDZA NOVÝ ALBUM PIESŇOU YOUR LONGING IS GONE

Katie Melua, ktorá koncertovala pred pár rokmi aj na Slovensku, nahrala nový štúdiový album Album „No. 8“. Novým singlom z albumu je skladba „Your Longing Is Gone“. Romantickú skladbu nahrala spolu s Georgian Philharmonic Orchestra a o aranžmány a produkciu sa postaral Leo Abrahams.

„Ako speváčka, ktorá spieva o láske a túžbe, som sa snažila preskúmať ako sa vyrovnať s blednúcou láskou a odchádzajúcou túžbou. Stáva sa to v bežnom živote a tieto nuansy majú veľkých význam,“ vysvetľuje Melua. „Pri písaní aj pri nahrávaní sme sa snažili túto realitu zachytiť, zobrazenú s prijatím a očakávaním lepších časov.“

Album „No. 8“, ktorý prichádza po dlhšej autorskej odmlke, je plný hlbších osobných textov.

V tých sa Katia Melua pokúša zladiť zložitosť lásky v skutočnom živote s rozprávkovými predstavami o nej. Inšpiráciou sú jej aj ľudové piesne, ktoré navodzujú pocit kúzla magickej hodinky pomocou sláčikových aranžmánov. Ich hĺbka a pohyb evokujú prácu Charlesa Stepneyho z Rotary Connection alebo albumu „Mother Nature´s Son“ Ramseyho Lewisa.

Katie Melua je jednou z najúspešnejších britských umelkýň, jej albumy boli po celom svete ocenené platinovou doskou až 56krát.

Pochádza z gruzínskeho mesta Kutaisi, do Veľkej Británie sa presťahovala ako osemročná. Debutový album „Call Off The Search“ nahrala už v deväťnástich, sedem z jej desiatich štúdiových albumov sa stali britskými top 10: Call Off The Search, Piece By Piece, Pictures, THe House, Secret Symphony, Ketevan a vo vlastnej produkcii v roku 2016 kritikmi uznávanú kolekciu In Winter, ktorú nahrala so ženským zborom Gori v rodnom Gruzínsku.

Katie Melua a Kate Bush sú jediné dve britské speváčky v histórii britských hitparád, ktoré sa so siedmymi po sebe idúcimi albumami dostali do top 10.

Silvia Turnerová (foto: press Katie Melua)