CALYPSO ROSE, SANTANA A GARIFUNA COLLECTIVE V NOVOM VIDEOKLIPE

Trinidadská speváčka Calypso Rose pripravuje na koniec leta nový album. Na jej novej nahrávke ‚Watina‘ sa podieľajú Santana a The Garifuna Collective.

V piesni „Watina“ Calypso Rose prejavuje svoju lásku k Belize. Je to vyjadrenie lásky ku kultúre Garifunov, karibského národa, ktorý vznikol v časoch otroctva na ostrove Svätý Vincent a neskôr sa rozšíril v Hondurase, Guatemale, Nikarague a Belize. Na jednej strane je tu ťažká história Garifunov, na druhej strane radosť zo života, ktorú Calypso Rose vyjadruje skladbou „Watina“.

Legendárnu speváčku podporuje Carlos Santana, ktorý skladbu dopĺňa svojou neopakovateľnou hrou na gitare.

Skladba pôvodne vyšla na albume skupiny Garifuna Collective, ktorej členovia sú aj jej autormi. Kapelu do roku 2008 viedol spevák Andy Palacio, ktorý zomrel vo veku 47 rokov na infarkt. Calypso Rose udržiava stále živý jeho hudobný odkaz. 26. 8. 2022 jej vyjde na značke Because Music nový album „Calypso Rose Forever“, na ktorom sa budú nachádzať okrem nových aj staršie skladby.

V štrnástich skladbách sa k ikonickej 82-ročnej kráľovnej Calypso Rose pridalo množstvo známych hudobníkov ako Manu Chao, kráľ soca Machel Montana, jamajská dancehallová ikona Mr Vegas, rapper Oli z Toulouse a elektro duo Synapson.

NMR (foto: press Calypso Rose)