KOZMICKÁ SÁGA S PASSION COCO

Passion Coco - Saga Cósmica (MaAuLa Records, 2021)

Passion Coco (Kokosová vášeň) je exotická francúzska maškrta. Základ tvorí strúhaný kokos spolu s rôznymi druhmi tropického ovocia, čokoládou a karamelom. Na svojej tropickej ceste pokračuje tentoraz vo vesmíre.

Akým názvom sa má pomenovať francúzska kapela hrajúca hudbu, ktorú by asi väčšina Stredoeurópanov označila termínom tropický indie pop? Názov Passion Coco sa k tomu priam ponúka.

A z čoho je vytvorená hudba podľa jej receptu? Z kolumbijského štýlu cumbia, jeho peruánskeho subžánru chicha s prvkami gitarového surf rocku a psychedélie, filmovej hudby spaghetti westernov, spevu speváčky Anny s juhoamerickým feelingom, španielčiny, temperamentu + plážovej atmosféry.

Passion Coco debutovali v roku 2017 albumom „Sudor Y Arena“.

Skupinu tvoria Anne Vidaillac (spev), Antoine Passet (gitary), Olivier Bucquet (basa, spev) a Romain Parpillon (perkusie, spev). Sú to typickí Francúzi, ktorí dokážu vždy vymyslieť niečo milé, šarmantné a originálne. Všimli si to aj reklamní a filmoví producenti, pretože ich hudba bola využitá v rôznych reklamách a filmoch (CANAL+, Radio Nova, Fip, France 3…)

Na novom albume „Saga Cósmica“ sa juhoamerický zvuk stretáva s vesmírnou témou.

Na palube lietajúceho Citroenu BX s číslom Coco2000 môže byť cesta hektická. Passion Coco stále skúmajú juhoamerickú hudbu sedemdesiatych rokov, tentoraz dokonca aj prostredníctvom tanečného parketu.

Zväčša španielske texty a zvuk cuatra (typického andského nástroja z rodiny sláčikových nástrojov) dodáva ich hudbe špecifickú príchuť, vďaka ktorej môžeme ďaleko cestovať.

Perkusie a elektronické basové linky sa prelínajú v pôsobivom akusticko-elektrickom kontraste. Elektrická gitara s množstvom efektov dodáva novým nahrávkam psychedelický nádych, no hudba Passion Coco ostáva neskutočne vtipná a tanečná. Dôkazom toho je aj cover verzia piesne „Blue Hotel“ z autorského pera Chrisa Isaaka.

NMR (foto: press Passion Coco)