LASH & GREY ZVEREJNILI PRVÝ SINGEL Z OČÁKÁVANÉHO ALBUMU

Slovenské duo Lash & Grey predstavuje skladbu „After War“. Avizuje ňou druhý album „Blossooms Of Your World“, ktorý vyjde 24. septembra.

Ich debutový album ‚Sleepin‘ With The Lights On‘ si poslucháči v ankete Radio_Head Awards zvolili za Debut Roka 2020 a Kristína s Jakubom taktiež získali cenu Tatra Banky pre mladých tvorcov za skladbu I Wish. Album získal dobré ohlasy hudobných kritikov vo viacerých krajinách a mladej dvojici dokonca ponúkla miesto v svojom rosteri významná európska koncertná agentúra Bella Concerts, kde sa ocitli v spoločnosti osobností ako Meshell Ndegeocello, Herbie Hancock, Mononeon, či Pat Metheny.

Tentokrát Kristína s Jakubom oslovili aj ďaľších hudobníkov.

Na piesni „After War“ spolupracoval aj slovenský bubenník David Hodek a českí hudobníci Jan Jakubec, Jan Aleš, Roman Vícha a sláčikové zoskupenie S.V.A. Trio, s ktorým dvojica spolupracovala už pred rokom na svojom debute ‚Sleepin‘ With The Lights On‘.

„Chceli sme sa vložiť aj do inej polohy v akej nás veľa ľudí ešte nemalo šancu vnímať, keďže sme väčšinu koncertov zatiaľ odohrali vo dvojici, no tvoriť hudbu pre väčšie obsadenia nás vždy bavilo a určite v tom zotrváme aj do budúcna. Veríme, že to budú naši fanúšikovia vnímať ako príjemnú zmenu a budeme veľmi radi, keď dostaneme možnosť nový album prezentovať takýmto spôsobom aj na koncertoch,“ hovorí Jakub.

Druhý album, ktorý bude mať názov „Blossoms Of Your World“, bude obsahovať osem pôvodných skladieb, ktoré si dvojica sama produkovala a zaranžovala.

Lash & Grey o novom albume prezradili: „Myslíme, že sa nám podarilo posunúť ďalej v mnohých ohľadoch a naše pozvanie na spoluprácu prijali aj zvučné mená svetovej hudobnej scény. Na albume hrajú Brandon Combs, Bryan „B Dub“ White, ktorí sú v muzikantských kruhoch známi, pretože spolupracovali s hudobníkmi ako Stevie Wonder, John Legend, či Leon Bridges. Veľmi nás potešila možnosť spolupracovať s Vladom Mellerom, ktorý robil mastering albumu v USA. Poslali sme mu našu hudbu a nové nahrávky a on nám okamžite veľmi pekne odpísal, že chce s nami ihneď spolupracovať a že sme ho ako rodáka zo Slovenska príjemne prekvapili. Takže máme obrovskú radosť, že človek, ktorému prešli cez ruky. skladby Pink Floydu, Michaela Jacksona, Paula McCartneyho, Red Hot Chilli Peppers a mnohých daľších obrovských mien hudobného sveta, pracoval aj na našej hudbe. Roland Kánik sa nám postaral o mix albumu a odviedol veľmi profesionálnu a detailnú prácu a taktiež hosťuje na jednej skladbe.“

NMR (foto: Lenka Fitzgerald Šimková)