MEDIAL BANANA VZDALI POCTU ŽÁNRU REGGAE

Slovenská skupina Medial Banana predstavuje skladbu s názvom „Sweet Reggae Music“, podporenú letným videoklipom. Horúca letná novinka je zároveň predzvesťou pripravovaného nového albumu.


„Chceli sme vzdať hold žánru, ktorému sa venujeme už roky a zároveň ukázať fans, čo pre nás reggae znamená. Preto sme sa rozhodli použiť aj autentické zábery z Jamajky, ktoré sme natočili na našom poslednom výjazde pri natáčaní dokumentu „Inna Jamdown“. Pesnička je napriek univerzálnemu odkazu pre mňa dosť osobná, také memento, sám som si pripomenul čo všetko pre mňa reggae symbolizuje.“ vyjadril sa Pokyman, frontman kapely Medial Banana.

„Sweet Reggae Music“ je skladba plná slnka, pozitívnej energie a lásky. Je to oslava reggae hudby a pocta kapely tomuto žánru. O video k sviežej novinke sa postaral filmár Lukáš Pulík (LUPIC.) a okrem záberov z koncertov za uplynulé roky sú v ňom použité aj úryvky od Dušana Husára z dokumentu „Inna Jamdown“, ktorý spolu s kompilačným albumom natočili Medial Banana priamo v rodisku reggae hudby, na Jamajke v roku 2016.

Nový singel „Sweet Reggae Music“ je spolu s minuloročnou skladbou „Niečo Dobré“ len malou ochutnávkou očakávaného albumu, ktorého sa fanúšikovia kapely dočkajú už koncom tohto roka. Skupina Medial Banana pozýva fanúšikov, aby sa pripojili k nim na ich hudobnej ceste plnej reggae rytmov a pridali sa k oslave hudby na letnej šnúre #mbleto23.

Medial Banana je jednou z najžiadanejších kapiel na domácej hudobnej scéne a aj toto leto ich môžete zastihnúť koncertovať naprieč celým Slovenskom s niekoľkými zástavkami v susedných Čechách. Svoje energické živé vystúpenie predvedú tento rok na festivaloch Uprising v Bratislave, Grape v Trenčíne, či Helfest v Prešove, ale zastihnete ich aj v mestách ako Banská Bystrica, Trnava, Žilina, Lučenec a mnohých ďalších. Termíny nájdete na domovskej stránke kapely. Ich koncerty zaručujú jedinečné hudobné zážitky, plné radosti, tanca a života.

NMR (foto: Sveťo Moravčik)