ZASPIEVAJ SI S ANNOU RE

Slovenská speváčka Anna Re predstavuje videoklip k piesni „Zaspievaj si so mnou“. Po skladbách „Mesiačik“ a „Príď“ je to už jej tretí klip v tomto roku.


Dňu, kedy vznikla pieseň „Zaspievaj si so mnou“, predchádzalo intenzívne hudobné leto, počas ktorého robila Anna Re so svojimi kamarátmi Janom Smolíkom a Milanom Surgošom nový koncept podujatí „Viac ako len Koncert v kruhu“.

„Veľa sme vtedy spievali a hrali na gitarách, spoločne sa tešili zo života a viedli hlboké rozhovory. Spev a gitara boli prirodzenou súčasťou nášho každodenného života.“ V tom čase Anna takéto uvoľnené spoločné spievanie a hranie preniesla aj do rodinného kruhu a medzi svojich ďalších kamarátov. Po jednom takomto spoločnom večernom muzicírovaní, ju kopla múza.

„Zobudila som sa na to, ako sa mi v hlave rodí pieseň. Prichádzali mi slová a melódia: Zaspievaj si so mnou, poď aspoň hmkať si. Budeme kapelou, čo hrá si… Povedala som si, že nevstanem z postele, kým to nebudem mať celé. Takto som napísala prvé dve slohy a refrén. Potom som vstala, zobrala gitaru a ako som začala hrať akordy, melódia sa ešte rozvinula a bolo to!“

Anna Re aj pri tejto piesni spolupracovala so zvukovým majstrom Rastislavom Dubovským zo štúdia Dubovský Music a producentom Adamom Hudecom. Adam pri spracovaní pieseň o niečo zrýchlil, aby podporil jej ľahkosť a tanečnosť. Za nosný nástroj zvolil gitaru, aby zachoval pôvodnú Anninu ideu. Nahrávanie gitár však Anna prenechala skúsenému gitaristovi Milanovi Medekovi, ktorý okrem akustickej gitary, nahral aj nylonovú a elektrickú. Bicie nahral Marian Karšay, ukulele Martin Gábor, basgitaru, perkusie a klávesy samotný producent Adam Hudec. A bol to práve on, kto prišiel s nápadom, zapojiť do piesne opäť zbor. Podobne ako v piesni „Mesiačik“, tak aj v tejto novej spieva Anna Re spolu so svojim Zborom Spievanie nás baví.

„Keď sme ju na nácviku po prvýkrát spievali so zborom, mala som také zimoriavky, až mi stáli vlasy na hlave! Povedala som si, že teraz má tá pieseň zmysel, že presne toto je jej posolstvom. Prepájať sa cez hudbu a zbližovať sa cez zážitok spoločného spievania. Ľudia sa potrebujú stretávať, zažívať sa cez hudbu, spev, tanec. Vidím, ako veľmi to pomáha a vnímam aj sama na sebe, ako veľmi vyživujúce to je. Tvoriť niečo a byť v radosti je úžasne povznášajúce a naplňujúce. Sme stvorení pre život v spoločenstve, každý túži niekam patriť, mať pocit dôležitosti a súdržnosti“, hovorí Anna.

Toto posolstvo piesne Zaspievaj si so mnou chcel vizuálne zachytiť Martin Hudák – producent videoklipu. Aby dokázal zachytiť autentickú a spontánnu radosť zo stretnutia sa ľudí pri spoločnom spievaní, rozhodol sa natočiť videoklip na jeden záber. V divákoch sa mu tak podarilo navodiť pocit priamej účasti a preniesť na nich energiu tohto momentu.


Anna Re, spolu so svojimi zboristkami a zboristami, si užívali každú sekundu na scéne, a to sa prenieslo aj na ostatných účinkujúcich. K nakrúcaniu klipu okrem svojho zboru, totiž Anna pozvala aj svojich fanúšikov. Niektorí z nich sa tak mohli stať jeho aktívnou súčasťou alebo aspoň sledovať proces nakrúcania. Ten bol plný radosti a spontánnosti.

„Želal som si, aby diváci pocítili atmosféru priateľského a radostného stretnutia, a tak sme sa snažili zachytiť autentické momenty stretnutia, úsmevov, tancovania a spoločného spevu,“ dodáva Martin Hudák, ktorému tieto momenty pomohol zachytiť kameraman Štefan Lelovič.

Zvolenie jedného záberu pre videoklip prináša divákom pocit účasti na tomto jedinečnom zážitku. Zvýrazňuje jednotu a spoločnú radosť, ktorú speváčka Anna Re a jej Zbor Spievanie nás baví dokážu vytvoriť prostredníctvom hudby a spevu. Nový videoklip Zaspievaj si so mnou prináša veselú a uvoľnenú náladu leta. Anna Re svojím spevom a charizmou prináša pozitívnu energiu a vyzýva všetkých, aby sa k nej pridali – spievali, tancovali a tešili sa zo spoločných stretnutí s priateľmi.

„Som veľmi šťastná, že môžem predstaviť pieseň, ktorej spievanie mi vždy prinesie radosť a verím, že dokáže vyčariť úsmev na tvárach všetkým, ktorí ju počúvajú alebo sledujú klip. Je to pieseň plná pozitivity a prajem si, aby ľudia pocítili radosť a dobrú náladu, ktorú sme do jej tvorby vložili,“ vyjadruje svoje želania Anna Re.

NMR (foto: Alex Kiňová, Peter Frolo)