QUEER JANE ZVEREJNILI ALBUM AMEN DOLORES

Slovenská indie-rocková kapela Queer Jane zverejnila 27. 3. 2020 svoj tretí album s názvom Amen Dolores.

Album „Amen Dolores“ obsahuje 10 skladieb a vychádza vo vydavateľstve Bruuder Records na 12“ vinyle, CD a digitálne vo všetkých dostupných streamovacích svetových.

Keď si tento album pozorne vypočujete, v jeho piesňach nájdete nezameniteľný rukopis Vlada Nosáľa, jeho cit pre pesničkárstvo a chytľavé melódie plné nápadov. Vďaka textom rozprávajú nové piesne zaujímavé príbehy. Vlado so svojou kapelou a hudobno-producentskou výpomocou Tomáša Slobodu vytvoril pestrý, hudobne rozmanitý a vyzretý album, o ktorom by ste v pohode povedali, že ho pravdepodobne zložila nejaká známa zahraničná kapela. Každá pesnička má svoju hudobnú kvalitu a preto sa „Amen Dolores“ skvelo počúva.

Queer Jane na nový album zaradili štyri single, ktoré vydali v rokoch 2018 – 2019. Jeden z nich tvorí pieseň „A Happy Drunk“, ktorá sa dostala do oficiálneho playlistu Acoustic Rock na Spotify a za pár mesiacov získala viac ako šesťstotisíc streamov vo viac ako 78 krajinách sveta.

Pieseň „A Happy Drunk“ predstavuje folkovejšiu podobu tvorby kapely Queer Jane. Nápad textu plný trpkého humoru vznikol uprostred párty. Gitarista, spevák a skladateľ Vlado Nosáľ sa po žúre necítil veľmi dobre, s týmito pocitmi však nápad dotiahol do vydareného textu, ktorý neskôr zhudobnil a nahral na štvorstopový kazetový magnetofón.

Bratislavská indie kapela Queer Jane existuje od roku 2012.

K Vladovi Nosáľovi sa v roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Inšpiráciou pre ich tvorbu je rovnako folkové pesničkárstvo Boba Dylana ako aj punková energia The Clash a skladateľské majstrovstvo The Beatles. Blízko však majú aj k psychedelickému rocku, o čom svedčí aj hosťovanie Vlada Nosáľa na albume Mini Album Thingy Wingy (2015) legendárnej americkej kapely The Brian Jonestown Massacre. Kapela pred albumom „Albumom Dolores“ vydala EP „Loveshy“ (2014) a albumy „Flowerville“ (2015) a „Home“ (2016).

Bruuder Records a NMR (foto: press Queer Jane)