SISA MICHALIDESOVÁ POKRSTILA NOVÝ ALBUM MAJSTER A MARGARÉTA

Skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová, dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší jazzový album roka 2015 Dream Rhapsody a 2017 Chloe, pokrstila na festivale Open Jazz Fest v poradí už trinásty album s názvom „Majster a Margaréta“. Skladateľku inšpiroval k hudobnej kompozícii rovnomenný román Michaila Bulgakova.

Dialóg dramatickej predstavivosti s orchestráciou poetického ženského cítenia nám prináša dynamiku obraznosti v hudobnej reči.

Dielo prekvapuje razanciou princípu kontrastu, nepokojom vrstvenia hudobných motívov, ich farebnou štruktúrou, ktorá plynie v orchestrálnych i vokálnych líniách magickej „džezovej suity“.

Projekt združuje špičkových jazzových hudobníkov slovenskej aj zahraničnej scény.

Sú medzi nimi hudobníci ako: Ľuboš Šrámek – klavír, Pavol Bereza – gitara, Peter Preložník – klávesy, Róbert Vizvári – basgitara, Igor Sabo – perkusie, Marian Ševčík – bicie.

Na nahrávke sa podieľalo aj množstvo hostí – Kornél Fekete-Kovács, Andrej Šeban, Linda Ballová, Peter Adamov, Mária Kmeťková, Stanislav Palúch, Mucha Quartet, Juraj Griglák, Martin Gašpar, Nikolaj Nikitin a Viktória Strelcová.

Texty k dvom skladbám napísal Peter Konečný.

Music Press Production (foto: Miloslav Smetana)