SLOVENSKÁ SPEVÁČKA ANDIE J PREDSTAVUJE NOVINKU CAME FROM HEAVEN

Tretí singel „Came from Heaven“ slovenskej speváčky a skladateľky Andrei Juhásovej alias Andie J je letným pohladením, ktoré so sebou nesie pozitívnu energiu a uvoľnenú atmosféru. Novinka prichádza s minimalistickým vizuálom, ktorý evokuje letnú, mierne nostalgickú prázdninovú pohodu.

Pieseň „Came from Heaven“ vznikla z vychádzajúceho pocitu Andie J, že teraz je ten správny čas zložiť skladbu s istou ľahkosťou a nádychom leta.

„Pieseň je o období, ktoré mnoho ľudí miluje a vyhľadáva. Je o lete a o pozvánke si ho užiť. Často opakujúcim sa motívom Came from Heaven, o čom pojednáva aj názov skladby, sa prihováram poslucháčovi a nabádam ho na užívanie si letných chvíľ, pričom tvrdím, že som prišla za ním z neba,“ s úsmevom prezrádza Andie J hlavnú myšlienku piesne.

Zasnený štýl Andie J je charakteristický ťahavým spevom, ktorý je najčastejšie kombinovaný elektronickou hudbou.

Nový singel ale otvára ukulele, neskôr počuť aj elektrickú gitaru a bicie. Dôležitú úlohu zohrávajú v závere skladby vokály, ktoré dotvárajú priestor vyvrcholenia kompozície a umocňujú tak pocit zo skladby.

Nahrávanie singla prebiehalo v novom hudobnom štúdiu RITA za prítomnosti etablovaného slovenského producenta z kapely King Shaolin. O mastering sa postaral český zvukár Ecson Waldes z Biotech Studios.

„S producentom sme nahrávali počas krásneho slnečného dňa. Verím, že sa nám tie letné slnečné lúče podarilo preniesť aj do nahrávky. Navyše sú to ľudia, na ktorých sa obraciam vždy rada a vytvorili sme spolu už taký malý pracovný hudobný dream tím,“ hodnotí Andie J pocity z nahrávania vyzdvihujúc už tradičnú spoluprácu.

Taktiež nakrúcanie videoklipu zverila opäť do rúk Jurajovi Skulovi, ktorý stál aj za predchádzajúcim klipom k skladbe „My Energy“. Mestskú tematiku tentokrát zamenili za rodinné bohatstve priateľa Andie J na starom mlyne, ktorý dedia z pokolenia na pokolenie.

„Neskutočne krásna príroda, ktorá je vôkol, ma vždy nútila premýšľať o tom, ako by som ju vedela skĺbiť s mojou hudbou a predstavami o nej. Som vďačná za takú nádheru,“ ozrejmuje speváčka výber lokácie nakrúcania s minimalistickým vizuálnym motívom a pokračuje: „Sama som si zorganizovala piknik, nalakovala nechty, dala si šampus a čítala knihu. Vlastne by som také popoludnie vedela mať každý deň. Chvíľami som sa cítila ako Keira Knightley v Pýche a predsudku.“

Speváčka upustila z predstáv z natáčania klipu potom, ako prišli na rad zábery z jazera neďaleko Bratislavy.

„V jazere sa kúpem v šatách a trochu som sa už triasla od zimy, keďže som bola pol hodinu vo vode. Večer nebolo už najteplejšie,“ so smiechom spomína Andie J. Výsledkom sú ľahké prívetivé vizuály, ktoré zanechávajú pocit príjemnej letnej nálady.

Andie J pripravuje aj ďalšie single, ktoré budú tvoriť nový album. Predchádzajúci singel „My Energy“ zo speváčkinho debutového EP je počuť v slovenských i zahraničných rádiách. Po pandemických opatreniach sa opäť vracia na koncertné pódia s novou skupinou, v ktorej hosťuje Domi Stoff z King Shaolin na gitare, Lukáš Vajda na bicích a Baša Comendant na base.

Michal Neffe a NMR (foto: press Andie J)