COLOURS OF OSTRAVA 2024


Event Details


Lenny Kravitz vystupuje na európskych festivaloch len zriedka. Počas svojho nadchádzajúceho turné však vystúpi v Českej republike!

Lenny Krawitz

Colours of Ostrava privíta tvorcu kultových hitov, ktorého hudba postavená na pevných základoch rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje milióny fanúšikov. Na jeho vystúpení v Dolních Vítkoviciach zaznejú skladby z nového albumu „Blue Electric Light“, ktorého vydanie je naplánované na marec 2024.

Lenny Kravitz je nominantom a držiteľom viacerých ocenení, predovšetkým Grammy za mužský rockový vokálny výkon, ktorú získal štyrikrát po sebe v rokoch 1999 až 2002, čím vytvoril rekord, ktorý nebol nikdy predtým prekonaný. Už jeho prvý funk-rockový album Let Love Rule z roku 1989, na ktorom si väčšinu nástrojov nahral sám, mu priniesol značný úspech najmä v Európe. Po vydaní tohto debutu začal Lenny dostávať ponuky na predskakovanie takým hviezdam, ako sú Tom Petty, Bob Dylan a David Bowie.

Počnúc svojím druhým a hneď dvojnásobne platinovým albumom Mama Said sa Lenny Kravitz vydal na diabolskú hviezdnu dráhu, z ktorej odvtedy nevystúpil. Hit za hitom, ktorých bolo toľko, že keď deviatu dekádu zavŕšil kompilačným albumom Greatest Hits, predalo sa z neho viac ako jedenásť miliónov kópií a výberovka sa stala jedným z najúspešnejších albumov tej doby. V Ostrave Lenny Kravitz predstaví svoj úplne nový album Blue Electric Light, ktorý vyjde na jar 2024.

„Som nesmierne šťastná, pretože sa nám pri skladaní programu darí! Hudobná ponuka pre rok 2024 predstavuje nebývalo širokú škálu žánrov v podaní nesporne kvalitných umelcov. Máme niekoľko tohtoročných nominantov na Grammy a ďalšie ocenenia a teraz aj svetovú legendu rockovej a funkovej hudby Lennyho Kravitza. V minulosti sme sa ho snažili získať na vystúpenie už niekoľkokrát a tento rok to konečne vyšlo,“ komentovala oznámenie ďalšej hviezdy riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Organizátori oznámili aj ďalšie nové mená pre budúci ročník festivalu. Po 18 rokoch sa na festival vracia newyorská punková legenda Gogol Bordello, ohlásená bola aj afrobeatová skupina Bixiga 70 z Brazílie a galícijská diva Mercedes Peón. Z Austrálie príde raper Genesis Owusu, z Poľska duo Kwiat Jabłoni a z Glasgowa drsný spevák a skladateľ Murdo Mitchell. V roku 2024 vystúpia aj už skôr ohlásený Sam Smith, rocková legenda Queens of the Stone Age, britský producent a spevák James Blake, multiinštrumentalista Dennis Lloyd a texaské trio Khruangbin.

Ďalšími doteraz oznámenými menami sú: britský multiinštrumentalista, skladateľ a spevák Bat for Lashes / speváčka Sevdaliza experimentujúca s umelou inteligenciou / nemecká elektronická legenda Tangerine Dream / japonský budhistický mních Yogetsu Akasaka / holandská skupina Son Mieux / nemecké trio Klangphonic.

Facebook event

Zdenko Hanout a NMR (foto: Mark Seliger)