NOVÁ HUDBA: NOVEMBER 2023

Online vysielanie New Model Rádia cez streamovaciu službu Mixcloud sa osvedčilo. Potešilo nás, že nás skalní poslucháči neprestali počúvať. Napriek tomu pokračujeme v mesačnom výbere zaujímavej hudby prostredníctvom ďalších služieb. Dokonca v ňom nájdete nahrávky, ktoré sa zatiaľ do živého vysielania nedostali.


Uspokojuje nás množstvo kvalitnej hudby, ktorú ani úplne presne nedokážeme zosynchronizovať s nahrávkami, ktoré pravidelne v hojnom počte dostávame. Obvykle z nich vyžijeme približne 10 percent, pretože ako sa stalo zvykom, hudbou sa zaoberajú z veľkej časti hudobníci, ktorí mali už dávno toto teritórium opustiť. V aktuálnom playliste však určite nájdete vybrané ukážky z posledných albumov týždňa, ktorými nás potešili Federico Aubele, Nitin Sawhney, Sangit, El Búho, Bokka, alebo Quantic.

V blízkom čase nás ucelenými kompletmi prekvapia tiež Helado Negro, Lætitia Sadier, Alsarah, alebo Gruff Rhys, ktorých singlové ochutnávky dokážu patrične navnadiť.

Za zmienku stoja aj nové albumy, ktoré nahrali napríklad nemecký hudobník Patrice, nestarnúci Jamajčan Lee Scratch Perry, holandská skupina Pip Bloom, bilancujúci Duran Duran, kanadsko-kubánsky orchester Okan, nevzdávajúci sa Madness, elektronickí Barry Can´t Swin, Sofia Kourtesis a exotické projekty Novalima, Mamas Du Congo, TONN3RR3 X BIKAYE, či Mo Horizons. O niektorých týchto tituloch pripravujeme samostatné články.

Z domácej hudby nás zaujali najmä Duhan, Terrible 2´s, Robert Pospiš & Martin Sillay a Le Payaco. S Tomášom Slobodom uverejníme v najbližších dňoch exkluzívny rozhovor.

Ak vás naša hudobná selekcia zaujala, tak ostaňte naladení a majte uši nastražené. To čo je dnes cenné, tak to je vlastný názor a buďme radi, že nám aspoň ten nikto neupiera. Napokon sme si ho nevycucali z prsta, ale z dlhoročných poznatkov a skúseností.

Vaše New Model Rádio