PIERRE DAVEN-KELLER A FILMOVÁ NOSTALGIA NA ALBUME KINO MUSIC

Pierre Daven-Keller - Kino Music (Kwaidan Records, 2019)

Pierre Daven-Keller (prezývaný tiež DK) je francúzsky spevák a skladateľ, ktorého skutočné meno je Pierre Bond.

Od detstva sa venoval hudbe, spočiatku hrával na gitaru a bicie. V roku 1991 začal spolupracovať s francúzskym spevákom menom Dominique A, ktorého sprevádzal na jeho prvom koncertnom turné ako gitarista a hráč na klávesové nástroje. V polovici deväťdesiatych rokov nahral svoj prvý album pod pseudonymom Elliot. Neskôr spolupracoval s francúzskymi hudobníkmi ako Francoiz Breut, Miossec, Anna Karina, Fabrice Dumont (Télépopmusik), Philippe Katerine a Catherine Corsin a ďalšími.

V roku 1999 nahral svoj prvý popový album pod názvom „Ramdan“. Vždy ho to ale priťahovalo k filmovej hudbe. V roku 2001 skomponoval hudbu k celovečernému filmu „La Répétition“, ktorý zabojoval v súťaži na filmovom festivale v Cannes. O Pierrovej tvorbe sa neskôr pochvalne vyjadrili skladatelia ako Ennio Morricone, Michel Magne, Georges Delerue, Burt Bacharach a Wojciech Kilar.

Koncom septembra tohto roku predstavil Pierre Daven-Keller svoj štvrtý album „Kino Music“.

„Kino Music“ koncepčný album koncipovaný ako soundtrack k imaginárnemu filmu. Jeho štrnásť prevažne inštrumentálnych piesní Pierre sám zložil i produkoval. V niektorých skladbách počuť hlasy speváčok Helena Noguerra, Arielle Dombasle, Mareva Galanter a celkovo hudba albumu evokuje taliansku filmovú produkciu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov minulého storočia. Je to pop hedonistu s nádychom bossa novy, ktorý sa dobre počúva. Pokúsime sa vás o tom presvedčiť aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: press Pierre Daven-Keller)