THE VACCINES: FIKTÍVNA VÍZIA NA ALBUME BACK IN THE LOVE CITY

Anglické indie-rockové kvarteto The Vaccines pochádza zo západného Londýna. Svoju kariéru odštartovalo pred jedenástimi rokmi a v súčasnosti sa pripomína piatym albumom „Back In The Love City“.

Členovia skupiny The Vaccines od začiatku cibrili svoj zvuk i hru na hudobné nástroje. Spočiatku vystupovali v kluboch pre niekoľkých kamarátov, až sa dostali do povedomia hľadačov talentov, medzi ktorými boli napríklad Alex Kapranos z kapely Franz Ferdinand či Markus Mumford z Mumford and Sons. Druhý menovaný bol v minulosti spolubývajúci frontmana Justina Younga a spolupracoval aj na jeho starších sólových skladbách. Kritici si The Vaccines obľúbili.

Vďaka rokenrolu s „pankáčskymi“ prvkami o nich hudobní kritici písali ako o nástupcoch The Ramones, alebo The Jesus and Mary Chain. The Vaccines mali tú česť už vo svojich začiatkoch hrať na jednom pódiu spolu s kapelami ako Arcade Fire, Rolling Stones či Arctic Monkeys.

Po jedenástich rokoch pôsobenia na scéne hľadajú The Vaccines nový koncept.

Frontman Justin Young hovorí o novom albume „Back In The Love City“ ako o koncepčnom zázname. Love City je akési fiktívne miesto v ďalekej budúcnosti, inšpirované filmom Blade Runner a seriálom Cowboy Bee-bop. Na tomto mieste láska a iné emócie išli do úzadia. Jediný spôsob, ako ich znova oživiť je prostredníctvom batérií, ktoré je potrebné dobiť.

Kapela sa napriek tomuto konceptu predstavuje v dobrej forme a stále prekypuje nápadmi, invenciou a čo je najdôležitejšie – talentom pre písanie chytľavých piesní.

NMR (foto: press The Vaccines)