NOVÁ HUDBA: JANUÁR 2024

Nový rok sa nám celkom slušne rozbehol. Zosumarizovali sme pre vás to najdôležitejšie z januárovej hudobnej ponuky!


Ak uprednostňujete streamovacie platformy, tak na Spotify alebo Youtube Music sme pre vás pripravili zaujímavé playlisty. Nájdete v nich reprezentatívne ukážky z posledných albumov týždňa, ktoré nahrali Yīn Yīn z Maastrichtu, francúzsky producent Dominique Dalcan, portorický hudobník Pachyman, alebo čínska producentka Akini Jing.

Ďalšie zaujímavé albumy zverejnili Ekkstacy, Marika Hackman, Black Grape, Sleater-Kinney, Kali Uchis, Amparanoia, Ana Tijoux, Mo´Horizons, Aron & The Jeri Jeri Band, Vaccines a ďalší. O niektorých z nich pripravujeme samostatné články.

Okrem toho nás zaujalo posledné EP „Carrossel Do Tempo“ francúzskeho dua Polo & Pan, prekvapivá spolupráca Liama Gallaghera z Oasis a Johna Squirea zo skupiny Stone Roses, reggae verzia piesne „Shout“ od Nouvelle Vague a nová verzia hitu „Stayin‘ Alive“ od Christine And The Queens.

Z ďalších výborných nových singlov si dovolíme upozorniť najmä na novinky od Future Islands, Black Keys, Khruangbin, alebo poľských Coals.

Z domácich noviniek zaujali najmä Space Recorder, Jana Kirschner, The Curly Simon, Erik Šulc, alebo Hudba z Marsu.

Či už si vyberiete aktuálne playlisty na streamovacích službách, alebo online vysielanie na platforme Mixcloud, prajeme vám obohacujúce zoznamovanie so zaujímavou hudbou a príjemné počúvanie!

Róbert Gregor