NOVÁ HUDBA: JÚN 2024

Na streamovacích platformách sme zosumarizovali to najzaujímavejšie z júnovej hudobnej ponuky. Aké pesničky nás najviac zaujali?


Z titulky sa na vás usmieva Manu Chao, ale okrem jeho nového singla „Viva Tu“ sme sa toho dočkali omnoho viac. Okrem výborných albumov od Emiliany Torriny, Barry Adamsona a L’Impératrice, zaujali aj Erlend Øye, Moby, Ezra Collective, Hermanos Gutiérrez, Aurora, The Decemberists, Françoiz Breut, Nancy Viera, Flavia Coelho, John Cale, alebo Arooj Aftab.

Pôsobivé single predstavili svetu Nick Cave & The Bad Seeds, Orville Peck a Kylie Minogue, Gizmo Varillas, Ane Brun, Nick Mulvey, Parov Stelar, Molchat Doma, Horace Andy, Laurie Anderson, Pixies, The The, alebo David Gilmour so svojou dcérou Romany.

Z domácej scény tentoraz najviac zažiarili AMO so singlom „Stále my“, Karol Mikloš s novinkou „Bratislavské mosty“, Chilli Fellaz, alebo Veneer s novým albumom „Splint“.

Sumarizáciu novej hudby si môžete tradične vypočuť na streamovacích službách Spotify, Tidal, alebo YouTube Music, prípadne sledujte naše online vysielanie na platforme Mixcloud, ktorého poslucháčska základňa sa celkom slušne rozrastá. Novú hudbu neprestávame monitorovať aj naďalej a už teraz sa tešíme na ďalšie letné prekvapenia. Príjemné počúvanie!

Róbert Gregor (foto: FB Manu Chao)

Predchádzajúci článokEMILIANA TORRINY A BIZARNÉ MILOSTNÉ LISTY
Ďalší článokNUBIYAN TWIST: NÁVRAT S OHŇOM V BRUCHU